Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Atrod pamatu zem kājām

Pretinieku piedāvātajā uzbrukuma basketbolā sestdien neapjuka VEF Rīga komanda, kas Volgogradā atguvās pēc neveiksmīgā spēles sākuma un parādīja atzīstamu prasmi regulāri izmantot savas iespējas, gūt punktus, un ar 94:88 pārspēja vietējo Krasnij oktjabr. Pēc četru zaudējumu sērijas pirmajai sezonas uzvarai vajadzētu palīdzēt rīdziniekiem atraisīties, cīnoties par nākamajiem panākumiem. Jau šonedēļ Vienotajā līgā jāspēlē pret baltkrievu Cmoki.

Spēles sākums Volgogradā neliecināja par krasām pārmaiņām VEF Rīga sniegumā. Aizsardzībā nespējot tikt galā ar pretinieku līderu individuālajām darbībām, Latvijas čempioni sasteidza savus uzbrukumus un attapās pie rezultāta 0:12. Sakārtojot spēli uzbrukumā un pacietīgāk nospēlējot uz saviem līderiem, viesi pamazām izlīdzināja cīņas gaitu. Aizsardzībā joprojām neizdevās tikt galā ar pretinieku amerikāņu līderu kvartetu, ko ļoti pārliecinoši diriģēja iepriekš sevi Grieķijas vadošajos klubos jau pierādījušais Dīdžejs Kūpers, taču pēc efektīgajām epizodēm pie vefiešu groza Krasnij oktjabr vadošie spēlētāji ar krietni mazāku intensitāti darbojās aizsardzībā, rīdzinieki to pārliecinoši izmantoja.

Pirmajā puslaikā veiksmīgi izdevās izspēlēt uz centriem Kītonu Nenkivilu un Mārtiņu Meieru, bet pēc pārtraukuma līderu lomu uzņēmās ārējās līnijas spēlētāji. Ar teicamu precizitāti izcēlās Fransisko Kruss un Jānis Bērziņš, divatā trāpot 7 no 8 tālmetieniem. «Esmu gandarīts par spēlētājiem, pēc katastrofālā spēles sākuma spējot izlīdzināt cīņu. Mēs pieļāvām daudz kļūdu aizsardzībā un ne vienmēr tikām galā ar Krasnij oktjabr komandas līderiem spēlē viens pret vienu. Tajā pašā laikā mēs nenolaidām rokas un turpinājām cīnīties. Pateicoties šai pašatdevei, mums arī izdevās beigās uzvarēt, lai gan joprojām redzu, cik daudz darba vēl darāms, lai uzlabotu sniegumu,» norādīja VEF Rīga galvenais treneris Karloss Frade.

Iznākumu Latvijas klubam izdevās izšķirt pēdējā minūtē, kad beidzot izdevās noturēties aizsardzībā. Pēdējos trīs uzbrukumos viesi piespieda Volgogradas komandai izpildīt divus ļoti sarežģītus tālmetienus un pieļaut kļūdu, tāpēc paši guva septiņus punktus pēc kārtas un uzvarēja ar 94:88.

Gūtajam panākumam vajadzētu vairot Rīgas komandas pārliecību par saviem spēkiem, kas noderēs nākamajās Vienotās līgas cīņās, kad pretī jau būs pašu kalibra vienības Minskas Cmoki un čehu Nymburk. Volgogradā pieteikumā jau bija saspēles vadītājs Ingus Jakovičs, taču spēles otrajā pusē pēc sāpīgā kritiena laukumā neizgāja zviedru aizsargs Ludvigs Hakansons.