E. E. Protams.
G. B. Bet ja viņš saka, man naudu iedeva tas un tas, bet viņš ir godīgs cilvēks.
G. B. Ja, piemēram, [Artis] Kampars (Vienotība) apgalvo, ka viņam ir kredīts no kaut kādas firmas, un viņš nenosauc ne vārdu, ne uzvārdu un saka - ticiet man, tas ir godīgs cilvēks. Bet likums saka, ka nedrīksti pieņemt lēmumus attiecībā uz saviem biznesa partneriem, taču viņš saka man - ticiet man, es to neesmu darījis. Bet firmas vārds nav zināms un es to nevaru pārbaudīt. Ir jautājums - vai tā ir situācija, kad man Kampars ir jāpeļ?
A. F. Kampara gadījumā skaidri redzams, ka ir interešu vai korupcijas konflikta potenciāls. Viņam ir aizdevis kāds anonīms cilvēks , jautājums, kādēļ viņš vēlas palikt anonīms. Acīmredzot viņš nav drošs par savu ienākumu izcelsmi. Uzreiz var uzdot jautājumu - Kampara kungs, vai šis cilvēks varēs atbildēt par savu ienākumu izcelsmi, vai viņš nav saistīts ar uzņēmumu, kurš gūst labumu no jūsu darbības vai jūsu pārraudzībā esošo iestāžu pieņemtajiem lēmumiem? Tur ir milzīga aizdomu ēna, kas liedz jebkuru pieņemtu lēmumu uztvert nopietni.
G. B. Viņam jāspēj atbildēt līdz tādam līmenim, lai šīs aizdomas no sevis aizgaiņātu?
A. F. Kampars varbūt bija sliktā nozīmē «visneprofesionālākais» no visiem, bet sliktā nozīmē «profesionālu» cilvēku ir daudz vairāk, kuri spēj sakārtot lietas tīri un skaidri no likuma viedokļa.