17% aptaujas dalībieku atzīst, ka sievietes šajās profesijās ir pat atbildīgākas nekā stiprais dzimums, savukārt 18% ir pārliecināti, ka sievietes ir saprotošākas un pieklājīgākas darbinieces. Tikai 18% aptaujāto uzskata, ka sievietēm nav jāstrādā profesijās, kas klasiski tiek uzskatītas par vīrišķīgām, noskaidrots aptaujā.
Vislielākais šķērslis sieviešu nodarbināšanai izteikti vīrišķīgās profesijās parasti ir darba specifikas nepiemērotība sievietēm, norāda lielākā daļa darba devēju. Komentējot šo argumentu, Grifs AG vadītājs Ainars Bundulis norāda, ka laika gaitā mainījusies arī pats vīrišķīgo profesiju saturs. Piemēram, apsardzes darbiniekam mūsdienās daudz biežāk jāsniedz arī palīdzība cilvēkiem apsargājamajā objektā. «Sieviete, kurai ir dabas dota vēlme palīdzēt un rūpēties, ir ļoti labs un profesionāls apsardzes darbinieks, īpaši tirdzniecības centros,» viņš teic.
Tajā pašā laikā, piemēram, Zviedrijā vairākums ugunsdzēsēju uzskata, ka biedriskuma attiecības, kas ir svarīgas, lai ugunsdzēsēji riskantos apstākļos varētu labi veikt savu darbu, tiek apdraudētas, ja komandā ir ugunsdzēsējas sievietes, teikts Gēteborgas Universitātes ilgstoši veiktā pētījumā. 2003. gadā, kad tas tika sākts, Zviedrijas ugunsdzēsēju vidū bija desmit sieviešu, bet patlaban viņu ir vairāk nekā 100. Gados jaunāki ugunsdzēsēji pētījumā norādījuši, ka sievietes šajā profesijā nespēj veikt savus darba pienākumus tikpat labi kā vīrieši, jo ir fiziski vājākas, savukārt gados vecāki, pieredzējušāki ugunsdzēsēji uzsver, ka sievietes traucē komandā izveidoties uzticēšanās un biedriskuma attiecībām.