Rīgā +19 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Gāja cīņā tur, kur bija sāpīgi

Nervi tika pabojāti, bet uzvara gūta, turklāt - pelnīta. Latvijas futbola izlase pirmajā Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas spēlē jaunā galvenā trenera Mariana Pahara vadībā savā laukumā ar 2:1 pārspēja Lietuvu, piektdienas vakarā atdodot parādu par sarkanbaltsarkano basketbolistu zaudējumu Eiropas čempionātā Slovēnijā.

«Jāteic, ka kopumā sastrādājām uzvarai un laikam jau pelnījām gūt trīs punktus,» pēc mača savu viedokli piesardzīgi pauda Pahars. Pirmajā puslaikā mājinieki ne bez veiksmes un pretinieku spēlētāju kļūdām izvirzījās vadībā ar 2:0, gūstot vārtus situācijās, kas sākotnēji neizskatījās daudzsološas, savukārt otrajā puslaikā neizdevās izmantot nevienu no vairākām teicamām vārtu gūšanas iespējām.

Gūtajos vārtos gan jāuzteic Latvijas uzbrucēju Artjoma Rudņeva un Valērija Šabalas neatlaidība un pozitīvā agresivitāte cīņā par bumbām, kuras šķita jau zaudētas. «Vai zināt, kas šodien izšķīra spēles likteni? Rudņevs! Viņš iesaistījās cīņā tur, kur reti kurš uzbrucējs vispār to dara, tur, kur var būt sāpīgi,» pēc mača teica Lietuvas izlases galvenais treneris ungārs Čaba Laslo.

Nevar noliegt, ka Rudņevam bija nozīmīga loma spēlē, bet, šķiet, ka Laslo to mazliet pārspīlēja. Bija epizodes, kurās Vācijas bundeslīgas uzbrucējs nospēlēja savam statusam neatbilstoši, ko pēc mača atzina arī Pahars. Sevišķi neapmierināts viņš bija ar dažām epizodēm, kad Rudņevs neveiksmīgi apstrādāja bumbu. Taču Lietuvas izlases aizsargu pastiprinātā uzmanība Artjomam deva lielāku vaļu otram uzbrucējam Valērijam Šabalam, kurš to pilnībā izmantoja. Viņš lieliski pieturēja bumbu, sagaidot palīgos partnerus, labi iesaistīja tos spēlē un uzvarēja daudz divcīņu uz un virs zemes.

Nozīmīga loma spēlē bija arī vienam no tiesneša palīgiem. Pirmajā puslaikā viņš ar ļoti lielu nokavēšanos ziņoja par stūra sitienu pie Lietuvas izlases vārtiem. Sākotnēji viņš rādīja, ka bumba palikusi spēlē, bet, visticamāk, galvenā arbitra skubināts, tomēr pacēla karodziņu. Stūra sitienu izpildīja veterāns Juris Laizāns, kas atgriezies izlases rindās, bet Nauris Bulvītis guva vārtus.

Otrajā puslaikā tas pats tiesneša asistents fiksēja aizmugures stāvokli, kad Lietuva guva otrus vārtus, liekot visam stadionam nodomāt, ka rezultāts kļuvis 2:2.

Abu komandu treneri pēc mača atzina, ka no pussargiem cerēja sagaidīt vairāk radošas darbības, bet aizsardzībā viņi savu darbiņu paveikuši godam. Lai arī Pahars uzteica Latvijas centra pussargu trio, viņš neslēpa, ka viņam pašam būs ļoti interesanti pavērot, cik konkurētspējīgi viņi būs otrdien pret grieķiem, kuri tomēr ir nopietnāki pretinieki nekā leiši.

Diemžēl Grieķijā nāksies iztikt bez abiem pamatsastāva uzbrucējiem - Rudņeva un Šabalas. Abi pret Lietuvu nopelnīja otro «plāksteri» PK mačos. Tāpēc sestdien Pahars paziņoja, ka no U-21 «lielajai» izlasei pievienosies ne tikai aizsargs Vitālijs Jagodinskis, kas bija zināms jau iepriekš, bet arī uzbrucējs Artūrs Karašausks.

Diena vērtē

PK kvalifikācijas spēle Rīgā
Vārti: Bulvītis 20., Zjuzins 42. - Matulevičs 44.
Brīdinājumi: Rudņevs 29., Šabala 61. - Panka 5., Matulevičs 47., Mikuckis 86.
Skatītāji: 7306
Galv. tiesnesis: S. Delferjērs (Beļģija)
Latvija: Vaņins - Gabovs, Bulvītis, Gorkšs, Maksimenko, Siņeļņikovs - Rugins (Lazdiņš 74.), J. Laizāns, Zjuzins (Cauņa 64.) - Šabala, Rudņevs (Rode 90.)
G grupa
6.IX Bosnija - Slovākija 0:1 (Pečovskis 77.), Lihtenšteina - Grieķija 0:1 (Mitroglu 72.)