Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Jaunajām basketbolistēm ciets rieksts ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlases trenera Ziedoņa Jansona nākotnes redzējums «būšu pārsteigts, ja finālā nespēlē Spānija ar Franciju» bez optimisma liek raudzīties uz Latvijas un Francijas spēli ceturtdaļfinālā. Spēles sākums piektdien 14.45.

Trenera teiktajam ir reāls pamatojums. Francija turnīra gaitā vēl nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu, komandā ir sabalansēts sastāvs visās pozīcijās. «Pret Franciju jābūt ārkārtīgi lielai disciplīnai un jāizvairās no paviršībām. Ļoti iespējams, ka pielietosim zonas aizsardzību, jo Francijai tā allaž ir sagādājusi problēmas,» Jansons norāda, ka tikai ar pašaizliedzīgu spēli varēs izrādīt cienīgu pretestību.

Latvijas komandā acīmredzot būs iecirsts robs sastāvā, jo Lindai Rubenei pēc spēles ar Poliju konstatēts deguna lūzums. «Trešdienas vakarā aizvedām Lindu uz slimnīcu, kur izrādījās, ka viņai ir lauzts deguns. Veica nelielu operāciju. Visdrīzāk viņa pret Franciju nespēlēs.» Pārējām spēlētājām nopietnu savainojumu neesot. Spēku uzkrāšanai basketbolistēm ceturtdien tika dota brīvdiena.

Latvijas meitenēm durvis uz ceturtdaļfinālu atvērās pēc uzvaras pār Poliju (70:63) un labvēlīga iznākuma Zviedrijas un Beļģijas mačā. Latvijas basketbolistes uzvaras pamatus iemūrēja jau spēles pirmajā puslaikā, iegūstot desmit punktu pārsvaru - 33:23. Turpinājumā polietes tuvāk par trīs punktiem netika pielaistas. Līderes cienīgu spēli nodemonstrēja Sabīne Niedola, gūstos 27 punktus un izcīnot 11 atlēkušās bumbas. «Nevarētu teikt, ka mūsu komanda bija labāka. Vienkārši mums šī uzvara bija vairāk nepieciešama. Prieks, ka meitenes nodemonstrēja lielu gribasspēku, jo sestā spēle septiņās dienās bija atņēmusi gandrīz visus spēku,» Latvijas izlases trenera Ziedoņa Jansona skatījumā uzvarētāja likteni izšķīrusi atšķirīgā spēlētāju motivācija.

Pēdējā spēlē bija nepieciešama Zviedrijas uzvara. Zviedrietes nokļuva zaudētāju lomā (29:43), tomēr izšķirošajā brīdī atvērās skandināviešu «tālā artilērija», un šī bija tā reize, kad arī Latvijas komanda gavilēja par Zviedrijas uzvaru ar 70:63.