Jau pagājušajā nedēļā A. Šķēle diskusijā Diena.lv atzina, ka ieteicis saviem ģimenes locekļiem pārdot savas daļas Ekodoktrīnā. SIA Privāto aktīvu pārvalde (PAP), kam pastarpināti pieder Tehnoinvest, ir pārdevusi savu ieguldījumu šajā uzņēmumā, apstiprināja PAP pārstāvis Juris Pētersons. «Tehnoinvest tiek pārdota, šobrīd nesaredzot ieguldījuma kompānijā Ekodoktrīna atdeves iespējas ilgtermiņā,» teikts paziņojumā PAP mājaslapā. Turpat teikts, ka, ņemot vērā biznesa aprēķinus un situāciju nozarē, šobrīd šī ieguldījuma biznesa riski attiecībā pret iespējamo atdevi nākamo piecu gadu laikā, kas ir iepirkuma un pakalpojuma sniegšanas termiņš, novērtēti kā pārāk augsti. Tādēļ PAP nolēmusi ieguldījumu pārdot. 90% Tehnoinvest kapitāldaļu pēc darījuma tagad pieder Jānim Vilgertam piederošam uzņēmumam City Energy, bet 10% - a/s BAO, kas nodarbojas ar bīstamo atkritumu apsaimniekošanu. BAO valdes loceklis ir Māris Kalniņš, kuram pieder 5% BAO akciju, bet 95% pieder J. Vilgertam, kurš ir uzņēmuma padomes priekšsēdētājs. Vaicāts, vai grasās iegādāties arī citu Ekodoktrīnas dalībnieku daļas, J. Vilgerts atbildēja: «Manas iespējas ir izsmeltas, bet ir vēl otrs partneris, kuru jūs pagaidām Lursoft datos vēl neredzat.» No viņa teiktā izriet, ka tā ir ārzemju kompānija, un darījuma rezultātā Ekodoktrīnas īpašnieki būs nomainījušies pilnībā. «Faktiski spēle sākas no baltas lapas,» situāciju raksturoja J. Vilgerts.
Viņš apstiprināja, ka Ekodoktrīna iesaistīsies vairāku uzņēmumu konsorcijā un piedalīsies SIA Getliņi Eko konkursā par atkritumu sagatavošanu noglabāšanai. Baltijā neesot uzņēmuma, kas viens pats varētu izpildīt konkursa nolikuma kritērijus, jo nevienam nav pieredzes piecu līdzīgu šķirošanas rūpnīcu būvniecībā. «Šis ir nozīmīgs konkurss, esam daudz domājuši, pēdējos gados esmu daudz interesējies un vācis materiālus, ir kontakti Eiropas valstīs,» izteicās J. Vilgerts. Komentējot bijušo īpašnieku atzinumu, ka riski ir pārāk lieli, viņš piekrita, ka riski pastāv, taču, attīstoties atkritumu pārstrādes iespējām, to vērtība pasaulē aug, piemēram, Zviedrija gadā importē vienu miljonu tonnu atkritumu no Norvēģijas, arī Igaunijā esot atkritumu kā izejvielu deficīts. Iepriekšējie īpašnieki bijuši vairāk finansisti, bet J. Vilgerts nozarē darbojas jau desmit gadu. Kopš 2002. gada viņš partijai Jaunais laiks ziedojis kopumā Ls 49 799, tajā skaitā pērnā gada septembrī iemaksājis divas reizes pa Ls 4000.
No J. Vilgerta teiktā izriet, ka viņš nedomā tiesāties ar SIA Getliņi Eko, kas, izsludinot konkursu par atkritumu šķirošanu, faktiski anulē līdzšinējo līgumu par pilnsabiedrības Ekodoktrīna - Getliņi izveidošanu. «Mēs koncentrējamies uz konkursu,» saka uzņēmējs, noraidot izskanējušās bažas, ka jaunā konkursa nolikums rakstīts tā, lai būtu izdevīgs Ekodoktrīnai, BAO un kādam to partnerim, kas piedalītos kā konsorcijs. Bijušie īpašnieki rūpnīcu būvēt pat nesāka, taču norāda, ka ir veikuši Getliņos ievesto atkritumu sastāva izpēti, izstrādājuši un saskaņojuši šķirošanas ražotnes skiču projektu, apzinājuši un atlasījuši trīs iespējamos ražotnes iekārtu piegādātājus, ieguldot kopumā Ls 200 000. Pārdošanas darījuma summa netiek izpausta.