Gatavošanos olimpiskajai sezonai patraucēja Andra pleca savainojums. Lai arī sportists ir apmierināts ar Austrijas speciālista paveikto traumas novēršanā, pirms pašas sezonas nācās izlaist treniņus. «Sagadījās tā, ka tās bija vienīgās divas treniņu nedēļas Siguldā pirms Pasaules kausa izcīņas sākuma un treniņiem Vankūverā,» stāsta J.Šics. Tas nedaudz sarežģījis arī jauno kamanu iemēģināšanu - tās pirmo reizi izmantotas tikai pirmssezonas treniņos olimpiskajā trasē.
«Pēc sajūtām, ērtības un vadāmības labāk patīk jaunās kamanas, taču labāks rezultāts pagaidām ir ar vecajām,» pēc treniņiem Vistlerā secināja brāļi. Apsverot visus par un pret, vecais modelis tika nolikts malā. «Jaunajām kamanām ir nianses, kas palīdz ātrāk veikt startu,» kamanu maiņas nepieciešamības galveno iemeslu atklāj J.Šics. «Lielāko darbu to izveidošanā veicis mūsu treneris Jānis Liepa. Bez viņa mēs netiktu galā. Treneris palīdzēja radīt un attīstīt kamanas.» Daudz palīdzējuši arī Mārtiņš Rubenis, Sandris Bērziņš un izlases galvenais treneris Pēteris Cīmanis.
Latvijas izlases kamaniņnieki pēc Turīnas spēlēm braukuši visai nestabili, savukārt brāļi Šici allaž turējušies labāko desmitniekā. Divas reizes sasniegts goda pjedestāls Pasaules kausa izcīņas posmu sacensībās. Trijnieks pavisam tuvu šķita arī šonedēļ Vinterbergā, taču pēc trešās vietas pirmajā braucienā brāļus uz desmitnieka beigām atsvieda kļūdas otrajā.
Andris Šics ir pārliecināts, ka cīnīties ar pasaules spēcīgākajām ekipāžām liedz atpalicība startā. «Jācenšas šajā elementā daudz neatpalikt no pārējiem. Protams, ir arī citas lietas, kuras var uzlabot.» Juris uzteic ilgi lolotās starta estakādes atklāšanu Siguldā. «Fiziski esam kļuvuši stiprāki, bet Andra traumas dēļ pirms sezonas nesanāca pietiekami daudz ledus treniņu. Mērķis olimpiādē? Mēs par mērķiem nevienam nesakām, taču paši tos zinām.» Vaicāti par noskaņojumu pirms olimpiskajām spēlēm, brāļi atbild vienbalsīgi - kaujiniecisks.