Briļļu lēcu materiālus raksturo vairāki parametri. Jo augstāks ir laušanas koeficients (indekss), jo lēca ir plānāka un ir mazāk kropļojumu. Augsta indeksa lēcas ir dārgākas, un tās iedalās arī pēc dizaina - sfēriskās un asfēriskās, kas ir modernākas, bet dārgākas. Abbes skaitlis rāda kropļojumu pakāpi lēcas malās - jo tas mazāks, jo kropļojumi lielāki.
Stikla lēcas ir uz pusi smagākas par plastikāta lēcām, turklāt triecienā plīst un tāpēc ir traumatiskas, taču nenoskrāpējas tik ātri un ir pieejamas plānākas nekā plastikāta lēcas. Stiklam arī ir augstākas indeksa robežas, taču tas maksā dārgāk. Tomēr priekšstats, ka plastikāta lēcas saskrāpējas zibenīgi, ir mazāk caurspīdīgas un sliktākas kvalitātes, ir mānīgs, uzsver E. Barkāne. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj to novērst, un plastikāta plusi ir vieglums, izturīgums un mazāks traumu risks plīstot, to arī var daudz brīvāk tonēt. Īpaši viegls, plāns, drošs ir polikarbonāts.
Briļļu lēcām pieejami arī dažādi pārklājumi, kas var mazināt gan aizsvīšanu, gan skrāpēšanos. Dzidrinātais pārklājums noņem nevēlamos atspīdumus no dažādiem gaismas avotiem. Uz šādām lēcām labāk manāmi netīrumi, tāpēc te līdzēs t. s. «teflona» pārklājums. Antistatiskais pārklājums atgrūž putekļus, bet pārklājums pret UV stariem pasargā acis.
Briļļu lēcu cenas atkarīgas no daudziem faktoriem, saka E. Barkāne. Dārgākas būs lēcas no zīmolota ražotāja, ar lielāku indeksu, asfēriskās, ar labāku pārklājumu, multifokālās. Piemēram, vienkāršāko stikla lēcu cenas sākas no apmēram Ls 5 par lēcu, viena polikarbonāta lēca maksā ap Ls 25-30, bet viena standarta indeksa monofokāla lēca ar kādu no pārklājumiem - ap Ls 8-28.