Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Latvijas futbolisti viesos uzvar Gruziju

Veiksmei stāvot klāt, Latvijas futbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē izbraukumā ar 1:0 pieveica Gruziju. Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā ar tālu soda sitienu guva Aleksandrs Cauņa.

Spēles sākums mājiniekiem padevās. Jau ar pirmajām minūtēm gruzīni vērpa uzbrukuma viļņus Latvijas vārtu virzienā, un piektajā mača minūtē Otars Martsvaladze norībināja Andra Vaņina sargāto vārtu stabu, bet 18. minūtē Dāvids Targamadze pārbaudīja arī otra staba izturību. Latvijas izlase pirmajā puslaikā visbiežāk bija redzama savā laukuma pusē, laiku pa laikam, pateicoties Ivana Lukjanova un Cauņas pūliņiem, veidojot arī savus pretuzbrukumus. Šoreiz - ar tuvām piespēlēm.

Pirms izbraukšanas uz Gruziju viens no Latvijas izlases trenera Aleksandra Starkova slavētajiem futbolistiem bija Aleksejs Višņakovs, kurš esot labā sportiskā formā. Varbūt arī uzbrukumā viņa ātrums un enerģija bija labs palīglīdzeklis, bet aizsardzībā viņš tika apspēlēts no visām pusēm. Caur viņa flangu Gruzija regulāri saasināja situāciju pie Vaņina vārtiem.

Pirmā puslaika beigās un otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās, līdz otrā puslaika vidū Cauņa izvirzīja vadībā Latviju, ar tālu soda sitienu apmānot Gruzijas vārtsargu.

Pirms spēles šķietami drošajā aizsardzības līnijā gruzīni atrada negaidīti daudz caurumu un nedrošu vietu. Kapteinis Kaspars Gorkšs pēc emocionāli grūtas vasaras aizvadīja vienu no vājākajām spēlēm izlases rindās, nopelnot arī brīdinājumu, kura dēļ būs spiests izlaist Latvijas izlases nākamo spēli. Toties priecēja Oskars Kļava, kuram šī bija 50. spēle izlasē.

Gruzija 0
Latvija 1

Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle
Vārti: Cauņa 64.
Brīdinājumi: Kankava 11. - Fertovs 21., Verpakovskis 39., Gorkšs 50., Krjauklis 86.
Latvija: Vaņins, Kļava, Ivanovs, Gorkšs, Krjauklis, Višņakovs, Fertovs, Lazdiņš (O. Laizāns 88.), Lukjanovs, Cauņa, Verpakovskis (Gauračs 77.)
F grupā: Izraēla - Grieķija 0:1 (Ninis 60.), Malta - Horvātija x:x (Mifsuds 38. - Vukojevičs 11., Badeļs 32., Lovrens 68.)

Moldovas trauksmes zvans

Iepriekšējās nedēļas nogalē Moldovā notikušajā referendumā par atbalstu valsts kursam uz integrāciju Eiropas Savienībā vārda tiešā nozīmē pēdējā brīdī uzvaru ar 11,6 tūkstošu balsu pārsvar...