Aktieris stāsta, ka ar savu varoni viņu saista arī šādi tādi piedzīvojumi. Piemēram, gluži tāpat kā Emīls devās uz Berlīni, Mārtiņš reiz viens pats aizbraucis uz Bonnu. Atšķirībā no desmitgadīgā Emīla, Mārtiņam toreiz bija piecpadsmit gadu. Tiesa, viņu neviens neapzaga un nevienu nevajadzēja izsekot. «Bet es iedomājos to sajūtu - mazam zēnam vienam pašam aizbraukt uz nepazīstamu pilsētu... Latviešu mātēm nervu sistēma laikam to neizturētu...»
Aktierim bērnībā nācies piedzīvot daudzas trakas lietas. Reiz viņš no HES dambja ieslīdējis Daugavā: «Tai betona dambja malai nedrīkst kāpt pāri, bet es pārkāpu. Tiklīdz tiku uz tā slīpuma, tā bija cauri...» Toreiz gan viss beidzies laimīgi, un arī sukas no vecākiem aktieris nav dabūjis, jo viņi par to neko nav zinājuši. «Piedzīvojumi man nav sveši, jo labā bērnu kompānijā var iet kaut uz pasaules malu! Tā ir tā labākā sajūta!» Tāpat bērnībā viņam nācies sargāt savas mājas pagalmu no nelūgtiem iebrucējiem, jo reiz kāds negodīgs cilvēks bija iekārojis dažas aktiera ģimenei piederošas lietas. Tādēļ M.Meiers virs sētas novilcis makšķerauklu, lai aizkavētu iespējamos iebrucējus. «Diemžēl neviens vairs nenāca, jo laikam viņi jau bija paņēmuši visu, ko gribēja...»
Runājot par jauniestudējumu, aktieris uzsver - viņam patīk ļauties piedzīvojumu straumei un adrenalīnam, tāpēc Emīla loma nākusi tieši laikā. Turklāt viņam ir pazīstami bērni, ar kuriem nepieciešamības gadījumā pakonsultēties: talkā nākot gan Ievas Puķes, gan Ilzes Lieckalniņas meitiņas, gan citu teātra kolēģu bērni. «Eju ar viņiem spēlēties, un tā ir laba ietekme pirms izrādes!» M.Meiers smejas.
Jaunajā izrādē viņš beidzot varēs saspēlēties ar saviem ģērbtuves kolēģiem - Janusu Johansonu, kuram uzticēta galvenā nelieša Grundeisa loma, un Tālivaldi Lasmani, kurš būs redzams vairākās lomās. Radīt 20.gadu beigu Berlīnes atmosfēru palīdzēs arī Emīla Zilberta mūzika un Ievas Kundziņas kostīmi. Taujāts par izrādes auditoriju, Mārtiņš teic - viņaprāt, arī pieaugušajiem būtu jāredz bērnu izrādes, lai viņi nepazaudētu saistību paši ar savu bērnību un bērnu sevī.