Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Madrides derbijs un citas cīņas

Formāli UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla mačs otrdien starp Madrides Atletico un Real futbolistiem būs pagājušās sezonas fināla atkārtojums, taču ne praksē. Abas komandas kopš pagājušā gada ir ievērojami mainījušās, un, kā atzīst abās ierakumu pusēs sēdošie, šī būs jau pavisam cita spēle.

Abu komandu pēdējā savstarpējā spēlē šī gada 7. februārī La Liga ietvaros Real «atlētu» laukumā piedzīvoja sakāvi ar 0:4 - tik pārliecinoši «karaliskais» klubs nebija zaudējis kopš 2010. gada novembra (0:5 pret Barcelona). «Šoreiz viss būs pavisam citādi, jo tagad esam «svaigi» un gatavi spēlēt ātri un intensīvi. Simeone ir viens no labākajiem treneriem pasaulē, man ir gods sacensties ar viņu. Un arī problēma,» pirmdienas preses konferencē teica Real galvenais treneris Karlo Ančeloti. Viņa padotais, malējais aizsargs Marselu norādīja, ka tādos mačos nemēdz būt favorītu, jo abām komandām klāsies ļoti grūti. «Atletico ir lieliska komanda, viņi daudz cīnās un spēlē ļoti intensīvi,» pretinieku raksturoja aizsargs.

Uz to, ka Eiropas spēcīgākā klubu turnīra ceturtdaļfinālā viss ir iespējams, norādīja arī Porto galvenais treneris Hulens Lopategujs. Pirms tikšanās ar favorītu Minhenes Bayern viņš uzsvēra, ka futbolā iespējams uzvarēt arī ar 20% bumbas kontroli. Zinot abu komandu spēku samēru, ļoti iespējams, ka viņa vadītā komanda kontrolēs bumbu apmēram tik daudz.

Senu paziņu mačs notiks arī trešdien Parīzē, kur vietējais PSG uzņems Barcelona. Abu komandu ceļi krustojās šosezon jau grupu turnīra stadijā: Parīzē ar 3:2 pārāks bija PSG, bet Barselonā ar 3:1 uzvarēja katalonieši. Savukārt 2013. gada ceturtdaļfinālā Barcelona pārvarēja PSG barjeru, tikai pateicoties izbraukumā vairāk gūtajiem vārtiem (2:2 un 1:1). Zīmīgi, ka šosezon PSG jau revanšējās vieniem bijušajiem pāridarītājiem par tamlīdzīgu triku - astotdaļfinālā Lorāna Blāna padotie tika galā ar Londonas Chelsea. Vai Francijas čempionāta līderim izdosies atdot parādu arī Barcelona, kas Čempionu līgā kopš 2008. gada vienmēr sasniedza vismaz pusfinālu?