Ar kaulu, bumbu, koka sprungulīti visbiežāk aizrijas kucēni. Tādos gadījumos suns smilkst, nemierīgi skraida apkārt ar izstieptu galvu un kaklu, sāk siekaloties. Ja svešķermenis nokļuvis elpvados, dzīvnieks sāk smakt, mēle un gļotāda kļūst zilgana. Ja, atverot sunim muti, svešķermeni var redzēt, to jāmēģina satvert ar pirkstiem un izvilkt. Nekādā gadījumā nedrīkst svešķermeni bakstīt dziļāk iekšā! Ja iesprūdušo kaulu vai priekšmetu nevar izvilkt, mazu kucēnu aiz pakaļkājām paceļ augšā, izvelk mēlīti un krata norīto ārā. Ja nav panākumu, izmanto Hemliha metodi - ar vienu roku apņem kucēna vēderu, lai priekškājas un pleci karājas rokai pāri. Uzliek dūri starp kucēna nabu un ribu loku un ātri un diezgan spēcīgi virza dūri uz priekšu, spiežot uz plaušām un ar gaisa spiedienu mēģinot svešķermeni virzīt uz āru. Šo darbību atkārto, kamēr svešķermenis dabūts laukā. Uzmanību! Metode uzmanīgi jālieto maziem suņiem, lai nesalauztu ribas. Ja svešķermeni izdodas izvilkt, bet kucēns tomēr neelpo, vajag dzīvnieku elpināt no mutes degunā tik ilgi, kamēr viņš pats sāk elpot.
Uzmanību! Ja saimniekam izdodas sunim palīdzēt, svarīgi dzīvnieku tomēr parādīt veterinārārstam, lai novērtētu situāciju un iespējamās sekas.
Ja kauli iesprūst resnajās zarnās, suns grib, bet nevar nokārtoties, iespējami asins izdalījumi. Siekalošanās, rīstīšanās - ja kauli iesprūduši mutē, rīklē, barības vadā. Nekavējoties jādodas uz klīniku un jāizdara rentgena izmeklējumi. Nereti kauli iznāk laukā dabiskā ceļā, bet tie var arī iedurties zarnu sieniņās. Ja suns atsakās no barības, daudz guļ un nav aktīvs, nedrīkst kavēties.
* Universitātes vetfonda veterinārārste