Viņš uzsver, ka arī aizvadītais gads bijis veiksmīgs, - viena no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē izvirzītajām prioritātēm bija tieši digitālie jautājumi. Kopumā tika organizēts vairāk nekā 40 dažādu augsta līmeņa ar IKT jomu saistītu pasākumu, piemēram, Digitālā asambleja Rīgā. Viens no lielākajiem panākumiem neapšaubāmi ir panāktā vienošanās ar Eiropas Parlamentu par viesabonēšanas maksu atcelšanu telekomunikāciju jomā un par atklāta interneta pieejamību.
Tomēr gan aizvadītā, gan prognozējamā šā gada problēma ir pastāvīgs darbaspēka trūkums, kas ir lielākais šķērslis nozares straujākai attīstībai. «Neskatoties uz to, ka darbinieku skaits katru gadu pakāpeniski pieaug, tomēr uzņēmumu pieprasījums pēc speciālistiem joprojām krietni pārsniedz darba tirgus piedāvājumu. Tāpēc valstij, sadarbojoties ar nozari, būtu nopietni jāstrādā pie tā, lai veicinātu e-prasmju un IKT zināšanu integrāciju izglītības sistēmā un sasaisti ar darba tirgu,» stāsta A. Melnūdris.
LIKTA ģenerāldirektors uzsver, ka nozare aktīvi piedalās šā jautājuma risināšanā un darīs to arī šogad. «Sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un citām atbildīgajām valsts institūcijām īstenojam aktivitātes, kas varētu veicināt IKT speciālistu skaita pieaugumu. Jaunā mācību priekšmeta Datorika ieviešana pamatskolas mācību programmā ir viens no sadarbības veiksmīgajiem piemēriem, jo palīdzēs skolēniem pilnveidot algoritmisko domāšanu, turklāt palīdzēs apgūt arī citus mācību priekšmetus, izmantojot IKT iespējas. 2017. gadā vidusskolēniem būs obligātais eksāmens ķīmijā vai fizikā, kas sekmēs gan skolēnu eksakto priekšmetu apguvi, gan labāk sagatavos studijām augstskolās, arī IKT programmās,» paveiktos darbus raksturo A. Melnūdris.