Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Pārbaudē Šopronā izskaņā trūkst pārliecības

Divi saspringtās galotnēs piedzīvoti zaudējumi pārbaudes turnīrā Ungārijā devuši vielu pārdomām Latvijas dāmu basketbola valstsvienības treneriem. Līdz Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra sākumam atlikušajā pusotrā nedēļā Aigaram Neripam jāatrod ieroči, kas ļautu līdzīgu spēļu izskaņā svaru kausus noliekt latviešu labā.

Jau pirmajā spēlē ar Slovākiju Latvijas komandai radās problēmas ar pretinieču garāko spēlētāju noturēšanu, taču sākums padevās veiksmīgs. Otrajā ceturtdaļā kapteines Lienes Jansones gūtais pirksta savainojums gan ievadīja ne tik sekmīgo turpinājumu. Nerips norādīja, ka pārāk daudz bijis steigas un uzmanības trūkuma dēļ pieļauto nepiespiesto kļūdu.

Mājinieces ungārietes spēli ar Latviju sāka ļoti pārliecinoši, taču otrajā puslaikā ar agresīvu aizsardzību izdevies cīņas gaitu līdzsvarot. Galotnē pat panākts neizšķirts 56:56, taču izšķirošajam grūdienam jaudas pietrūka. Pirksta traumas dēļ tika pietaupīta Jansone.

Tikmēr ne visai iepriecinošas ziņas pienākušas no komandas lazaretes. Centra uzbrucēja Aija Brumermane savainoto potīti nepagūs savest kārtībā līdz kvalifikācijas turnīra sākumam, tāpēc pirmajās spēlēs būs jāiztiek bez viņas palīdzības. Par citas šīs pozīcijas spēlētājas Zanes Tamanes iespējām palīdzēt skaidrība būšot pirmdien.

Pēc atgriešanās no Ungārijas Latvijas komanda Rīgā aizvadīs tikai pāris treniņu un otrdien dosies uz Kauņu, kur pēdējā pārbaudes turnīrā tiksies ar mājiniecēm lietuvietēm, kā arī Spānijas un Zviedrijas komandām. Pēc tam atliks četras dienas līdz pirmajai kvalifikācijas spēlei Rīgā ar Itāliju.