Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Pazuduši «bullīšu» speciālisti

Pašaizliedzīga spēle aizsardzībā un lielisks vārtsarga Krisa Holta sniegums deva iespēju atņemt punktu līgas bagātākajai komandai Sanktpēterburgas SKA. KHL čempionātā Rīgas Dinamo četru spēļu izbraukuma sērijas pirmajā mačā zaudēja SKA pēcspēles metienu sērijā ar 1:2. Jānis Sprukts iemeta vienīgo ripu. Trešdien spēle Maskavā ar Spartak.

SKA galvenais treneris Milošs Ržiha spēlē ar Rietumu konferences pastarīti Rīgas Dinamo izlēma vārtos sūtīt 24 gadus veco Iļju Ježovu, nevis līgas trešo labāko ripas ķērāju pēc septembra statistikas Jakubu Štepaneku. Tāpat pirmās spēles šosezon aizvadīja tuvākie rezervisti aizsargi Jurijs Aleksandrovs un Aleksejs Petrovs, kā arī uzbrucējs Antons Koroļovs. Vārtsargam Ježovam tā bija debijas spēle KHL. Iepriekšējā spēlē pret Minskas Dinamo viņš gan iznāca uz pēcspēles metieniem, kad SKA zaudēja ar 3:4. Pagājušajā sezonā Iļja sargāja Krievijas augstākajā līgā spēlējošā SKA fārmkluba HK VMF vārtus. Jau no pirmajām minūtēm Ježovam darba netrūka, un Ržihas uzticību viņš pilnībā attaisnoja. Miķelis Rēdlihs, divas reizes nokļuvis SKA vārtu priekšā, mēģināja ripu iedabūt vārtos starp kājsargiem, bet Ježovs abas reizes uzbrucēja manevru atšifrēja. SKA debitants ar labu pozīcijas izvēli arī atvairīja metienus no distances, tāpat pārliecinoši darbojās pēcspēles metienu sērijā. Spēles 12. minūtē ripa tomēr nokļuva Iļjas vārtos. Tādas ripas gan nebūtu ķēris pat Ruā un Hašeks savos labākajos gados. Aizturētā soda laikā pēc Miķeļa Rēdliha metiena ripa trāpīja Jānim Spruktam pa slidu un ielēca vārtos.

Uzslavu ir pelnījis arī rīdzinieku vārtsargs Kriss Holts. Viņu pamatlaikā Igors Makarovs vienīgo reizi pārspēja otrajā periodā ar precīzu metienu «devītniekā», panākot 1:1. Rīdzinieku vienas ripas pārsvars pēc divdesmit minūtēm bija pelnīts atalgojums par centību un itin saturīgo sniegumu. Arī pēc metieniem dinamieši bija pārāki ar 14 pret 10. Diemžēl otrajā trešdaļā aina laukumā mainījās. Rīdziniekiem problēmas sagādāja ripas izdabūšana no aizsardzības zonas un savlaicīga nomainīšanās uz tālo soliņu. Trešajā periodā spēli izdevās līdzsvarot, bet papildlaikā rīdziniekiem jau bija pāris labu izdevību izcīnīt uzvaru.

Rīgas Dinamo treneris Peka Rautakallio otro reizi šosezon pārliecinājās, ka viņa rīcībā nav prasmīgu pēcspēles metienu izpildītāju. Pret Minskas Dinamo 2:3 zaudējumā «bullīšus» neveiksmīgi izpildīja Džeimijs Landmarks un Fredriks Varjs. Pret SKA ripu vārtos neprata iedabūt Aleksandrs Ņiživijs, Jānis Sprukts un Bjerns Melins. Nav saprotams, kas noticis ar «bullīšu» speciālistu Ņiživiju?

Vēl pirmdien rīdzinieku nākamie pretinieki Maskavas Spartak apspēlēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas Dinamo ar 4:1. Beidzot «izšāva» Marcels Hosa, kuram 2 (1+1) punkti.

SKA 2
Dinamo R 1

(0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0)
SKA: Makarovs (Kļimenko, 29.), Fjodorovs (65.)
Dinamo R: Sprukts (M. Rēdlihs, 12.)
Dinamo R: Holts; Cibuļskis - Ozoliņš,
M. Rēdlihs - Varjs - Landmarks,
J. Rēdlihs - Galviņš, Melins - Sprukts - Karsums, Laviņš - Sotnieks, Cipulis - Luseniuss - Ņiživijs, Štāls - Džeriņš - Podziņš

Moldovas trauksmes zvans

Iepriekšējās nedēļas nogalē Moldovā notikušajā referendumā par atbalstu valsts kursam uz integrāciju Eiropas Savienībā vārda tiešā nozīmē pēdējā brīdī uzvaru ar 11,6 tūkstošu balsu pārsvar...