Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Pietrūka Ņiživija

Jātrenē ne tikai vairākums, bet arī «bullīši». Rīgas Dinamo KHL izbraukuma mačā deviņpadsmitajā pēcspēles metienā Čeļabinskā zaudēja Traktor ar 1:2. Mārtiņš Cipulis rīdziniekiem guva vienīgos vārtus. Pirmā sezonas izbraukuma pēdējā spēle piektdien pulksten 16 pēc Latvijas laika Hantimansijskā ar Jugra.

Zinot, ka Rīgas Dinamo šosezon ir ierobežotas sastāva variācijas iespējas, nepatīkama bija ziņa par Mika Indraša atstāšanu ārpus pieteikuma, jo pirmās maiņas uzbrucējs spēlē ar Toljati Lada bija guvis kājas savainojumu. It kā bijušas aizdomas par pēdas lūzumu, taču tik nopietni neesot - iespējams, jau piektdienas mačā ar Jugra Indrašis spēlēs.

Pēc pamatlaika beigām pilnīgi droši varēja teikt, ka Dinamo punktu ir izcīnījis, nevis zaudējis. Jau no pirmās minūtes, kad rīdzinieki saņēma pirmo divminūšu sodu, nevarēja nepamanīt, ka Traktor pēc diviem zaudējumiem savā laukumā ir kārtīgi noskaņojies iepriecināt Čeļabinskas līdzjutējus. Labi, ka mājinieku sākuma ofensīvu izdevās apturēt un 10. minūtē Mārtiņš Cipulis izmantoja rupju aizsarga Maksima Kodratjeva kļūdu, kurš pazaudēja ripu un atļāva Cipulim vienatnē izslidot pret vārtsargu Vladislavu Fokinu (0:1).

Spēles gaitā pārsvars tomēr piederēja Traktor hokejistiem, taču ar aktivitāti rīdzinieki nopelnīja sešus skaitliskos vairākumus. Uz realizāciju laukumā nāca Videla un Sčastļivija maiņas, bet, kā jau tas šosezon ierasts, ar vairākuma izmantošanu pagalam neveicās. Divas Traktor iemestās ripas tiesneši pamatoti neieskaitīja. Vienā gadījumā bija beidzies otrā perioda laiks, otrajā - Andrejs Popovs vārtu priekšā acīm redzami spēlēja ar augstu paceltu nūju.

Pēcspēles metienu sērijā Rīgas Dinamo vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, uzvarēdams astoņos dueļos ar Traktor spēlētājiem, komandai deva reālu iespēju iegūt divus punktus. Diemžēl rīdzinieku «bullīšu» speciālisti šoreiz pievīla. Laurim Dārziņam un Robertam Bukartam pa trijām reizēm tika dota iespēja pārspēt Fokinu, taču labākie Dinamo «bullīšu» speciālisti neprata atrast veidu, kā iedabūt ripu Fokina sargātajos vārtos. Pēcspēles metienu no dinamiešiem realizēja tikai Marcels Hosa, bet mājiniekiem izšķirošo «bullīti» iemeta Kails Vilsons, kurš pagājušo sezonu spēlēja Rīgas Dinamo.

«Atceros, ka viņš mani mēģināja pārspēt tādā veidā arī iepriekšējā sezonā treniņos. Ko tur daudz teikt - ļoti meistarīgs spēlētājs,» pēc mača atzina Sedlāčeks. Savukārt rīdzinieku līdzjutēji neviļus varēja aizdomāties - kā gan spēle beigtos, ja Dinamo sastāvā joprojām būtu Aleksandrs Ņiživijs.