Piemēram, TP līderis piedāvā tūlītēju rīcību vairākos virzienos, tajā skaitā samazināt ministriju skaitu no 14 līdz astoņām deviņām, ES naudas administrētāju skaitu - no 19 līdz trim iestādēm u. c. Vēl A. Šķēle rosina ministriem dot tiesības izdot normatīvos aktus uz likuma pamata. Tās, pēc A. Vilka domām, var dot krīzes laikā, kad nepieciešami ātri lēmumi, piemēram, finanšu ministram. «Par pārējiem un citās situācijās šaubos. Ja attiecīgās ministrijas saimniecībā apgrozās liela nauda, jābūt ļoti uzmanīgiem,» vērtēja A. Vilks.
Nodokļu jomā TP līderis rosina atcelt uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) un pievienotās vērtības nodokļa (PVN) avansēšanu, recepšu medikamentiem piemērot 0% PVN likmi, samazināt PVN likmi viesnīcām no 21 uz 10%, par to Saeima jau drīzumā lems. Ziedojumus izglītībai un veselībai rosināts neaplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. A. Vilks gan uzskata, ka nodokļus pagaidām nevajadzētu aiztikt, vairāk jākoncentrējas uz to iekasēšanu. TP līdera rosināto plānu valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību apvienošanai, reorganizācijai vai pārdošanai ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) vērtē skeptiski, jo, viņaprāt, šim priekšlikumam apakšā var būt zemūdens akmeņi un vēlme dabūt svarīgus īpašumus savās rokās.
A. Šķēle piedāvā valdībai ar sociālajiem partneriem uz pieciem gadiem slēgt sabiedrisko līgumu, pusēm apņemoties izdarīt konkrētas lietas. Skeptiski šāda līguma slēgšanu vērtē arodbiedrības. Arī premjera partija JL paziņojusi, ka TP ekonomikas redzējums ir vājš piedāvājums.