Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Vārtsargu nedienas sajauc kārtis

Nepateicīgākais darbs futbola laukumā ir vārtsargiem - par to nedēļas nogalē pārliecinājās Anglijas un Alžīrijas izlašu «mūri», kuru pieļautās kļūdas padarīja interesantāku C grupas tabulu. D grupā pirmo uzvaru savam kontinentam izcīnīja Āfrikas vicečempione Gana.

Anglija - ASV. Grupas favorītu cīņā jau ceturtajā minūtē Emīls Heskijs izvirzīja uzbrukuma smailē Anglijas izlases kapteini Stīvenu Džerārdu, kurš sita nekļūdīgi, gūstot ātrākos vārtus līdzšinējās finālturnīra spēlēs. Tiesa, nākamajā dienā uz britu laikrakstu vākiem bija cits šīs spēles varonis. Pirmā puslaika beigās amerikānis Klints Dempsijs izdarīja ne visai spēcīgu sitienu, bet angļu vārtsargs Roberts Grīns bumbu nesatvēra, un tā ieripoja vārtos. Cīņas turpinājumā Anglijai neizdevās atjaunot vadību. «Ielaistie vārti mūs nedaudz nošokēja, taču mēs nepārmetam Robertam [Grīnam]. Esmu pārliecināts, ka viņš tiks tam pāri un mācīsies no notikušā,» neveiksmīgo vārtsargu aizstāvēja Džerārds. Arī Anglijas izlases treneris Fabio Kapello pēcspēles preses konferencē nezibeņoja: «Viņš [Grīns] pieļāva vienu kļūdu, taču otrajā puslaikā atvairīja ļoti sarežģītu sitienu. Esmu apmierināts ar viņa sniegumu. Mums šajā spēlē bija daudz iespēju gūt vārtus. Bija daudz pozitīvu lietu. Tikai rezultāts nebija pozitīvs.»

Slovēnija - Alžīrija. Britu prese nākamajā dienā ironizēja, ka uzmundrinājuma labad Grīnam vajadzēja skatīties C grupas otro spēli starp Slovēniju un Alžīriju. Grupas pastarīši akcentu lika uz aizsardzību, tāpēc nebija daudz vārtu gūšanas iespēju. Nedaudz aktīvāk uzbruka alžīrieši, taču 72. minūtē par otro brīdinājumu no laukuma tika noraidīts Abdelkaders Gezals, tāpēc iniciatīva pārgāja Slovēnijas futbolistu rīcībā.

Arī šajā spēlē izšķiroša izrādījās vārtsarga kļūda. Nedaudz vairāk nekā desmit minūšu pirms pamatlaika beigām alžīriešu vārtsargs Fauzi Šauši neveikli centās notvert Roberta Korena raidīto bumbu, un tā iespurdza vārtos. Slovēņi izcīnīja pirmo uzvaru Pasaules kausa finālturnīros (1:0). «Kļūdas ir daļa no spēles, tāpēc nekritizēšu Šauši un Gezalu,» pragmatiski uz notikušo reaģēja Alžīrijas izlases galvenais treneris Rabahs Sadane. «Tā bija cīņa par otro vietu grupā, un mēs neizmantojām savu iespēju,» ar nožēlu secināja treneris.

Serbija - Gana. Ar uzvaru pirmo finālturnīru Āfrikā sāka šī kontinenta vicečempioni Ganas futbolisti, kuri ar 1:0 pārspēja Serbiju. Vienīgos vārtus cīņas galotnē serbi drīzāk zaudēja paši - soda laukumā neattaisnojami ar roku nospēlēja Zdravko Kuzmanovičs, bet 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Asamoā Gjans. «Tā bija muļķīga kļūda. Kad sapratu, ka ar galvu bumbu neaizsniegšu, izstiepās roka - tas bija reflekss,» Kuzmanovičs atklāja, ka ir jau atvainojies komandas biedriem. Serbi nokļuvuši sarežģītā situācijā, jo nākamajās divās cīņās būs jāuzvar spēcīgās Vācijas un Austrālijas komandas. Tās svētdien vēlu vakarā tikās savā starpā.