Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Gazas josla

ASV sola palīdzēt Gazas joslas atjaunošanai

Savas pirmās vizītes laikā Tuvajos Austrumos ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens pavēstījis par būtisku ekonomisko palīdzību palestīniešiem un nodomu atkal Jeruzalemē atvērt Savienoto Valstu ģenerālkonsulātu. Šie paziņojumi liecina par prezidenta Džo Baidena vēlmi uzlabot attiecības ar palestīniešiem, kas tika iedragātas viņa priekšteča Donalda Trampa valdīšanas gados.

Gazas kaujinieki izšauj raķeti pa Izraēlas otru lielāko lidostu

Gazas joslas kaujinieki izšāvuši lielu raķeti pa Izraēlas otru lielāko lidostu pie Eilatas, uz kurieni raķešu apšaužu dēļ no Telavivas lidostas novirzītas visas ielidojošās pasažieru lidmašīnas, ceturtdien pavēstīja Gazas joslā valdošās palestīniešu kustības Hamas bruņotais spārns.

Izraēla un palestīnieši uz vērienīga kara sliekšņa

Konflikts, kas var pāraugt pilna mēroga karadarbībā, – tā eksperti vērtē Izraēlas armijas un Gazas joslā valdošo palestīniešu kustību Hamas un Islāma džihāds karotāju konfrontāciju, kurā izmanto raķetes un aviāciju. No Gazas joslas uz Izraēlas pilsētām beidzamajās dienās raidīts vairāk nekā 1000 raķešu. Izraēla atbildējusi ar aviācijas triecieniem pa mērķiem Gazas joslā, uzsverot, ka cenšas darīt visu iespējamo, lai neciestu civiliedzīvotāji.

ANO sūtnis: Izraēliešu un palestīniešu konflikts var pāraugt visaptverošā karā

Izraēlas un Gazas joslas konfliktā nerimstot raķešu apšaudēm un kara aviācijas triecieniem, bet Izraēlas pilsētas ar lielu arābu iedzīvotāju skaitu pārņemot nekārtībām, trešdien vairojās bažas, ka izraēliešu un palestīniešu konflikts var pāraugt visaptverošā karā. ANO Tuvo Austrumu sūtnis Tors Venneslands brīdināja, ka "notiek eskalācija visaptveroša kara virzienā".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide