Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 14. augusts
Zelma, Zemgus, Virma

Krišjānis Barons

Krišjāņa Barona muzejā skatāma izstāde Nezināmais Barons

Krišjāņa Barona muzejā (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5) skatāma izstāde Nezināmais Barons. Caur četrām dažādām tēmām, četriem pētniekiem un četrām Baronu dzimtas pārstāvju roku līnijām izstāde vēsta par Dainu tēva Krišjāņa Barona mazāk zināmiem dzīves faktiem.

Saknes, Dainu tēvs un domubiedri. Izstāde Sporta 2 kvartālā iepazīstina ar jaunlatviešiem un jaunigauņiem

Visi zina vai vismaz ir dzirdējuši, kas ir jaunlatvieši – Krišjānis Barons, Krišjānis Valdemārs, Fricis Brīvzemnieks, Kronvaldu Atis un citi pirmās latviešu tautas atmodas intelektuāļi, kas darbojās XIX gs. 50.–80. gados, attīstot latviešu nacionālo kultūru, izkopjot literāro valodu, vācot folkloru, veidojot nacionālo literatūru utt.

Jauniešus aicina piedalīties orientēšanās spēlē Ziedonis. Barons. Tautasdziesma

Par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai Imanta Ziedoņa muzejs izveidojis orientēšanās spēle pilsētvidē Ziedonis. Barons. Tautasdziesma, kurā no 13. līdz 17. jūlijam aicināti piedalīties tie bērni un jaunieši, kuri vasaras siltos mēnešus pavada Rīgā, informēja Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji.

Meklē mūsdienu Krišjāņus Baronus, kas vēlas noiet daļu no Dainu tēva mērotā ceļa no Tartu līdz Dundagai

Šogad par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai pēc K. Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs sācis projektu Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu. Viens no būtiskākajiem notikumiem projektā ir K. Barona ceļa no Tartu līdz Dundagai atkalnoiešana, tādēļ Ziedoņa muzejs meklē radošus cilvēkus, kuri gribētu būt mūsdienu Krišjāņi Baroni un veikt kādu no šī ceļa posmiem, informēja projekta veidotāji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide