Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +11 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 7. oktobris
Daumants, Druvvaldis

Laima Jansone

Sākusies pieteikšanās dalībai 2022. gada pasaules koklētāju nometnē

Šovasar jau sesto reizi Valmieras novadā tiks organizēta Pasaules koklētāju nometne sadarbībā ar virtuozāko un perspektīvāko latviešu etnogrāfiskās kokles spēlētāju, kokles spēlēs lietpratēju – Laimu Jansoni. Jāatzīmē, ka Laima Jansone ir pirmā Latvijas mūziķe, kura uzstājusies koncertā mūsdienu tautas mūzikas ietekmīgākajā gadatirgū World Music Expo.

Skaņu tehnoloģiju neparastā savienība

Apvienība ZeMe veidojusies vairāku gadu garumā. Koklētāja Laima Jansone ar elektroniskās mūzikas pārstāvi, dīdžeju Monstu (Uldi Cīruli) pirms četriem gadiem saspēlējās koncertprogrammā Zeme, kas tapa kā projekts braucienam uz Japānu. Seno un tradicionālo kokles skanīgumu papildināja elektroniskās mūzikas ritmi. Klausītājiem patika, un pašiem mūziķiem arī, tāpēc sadarbība turpinājās. "Apspriedām dažādus citus nosaukumus, bet palikām pie saknēm – ZeMe," tā muzikālās apvienības nosaukumu izskaidro Laima Jansone.

Apvienība ZeMe piesaka pirmo albumu un koncertu ar singlu Visuma vizošā tumsa

Apvienība ZeMe, kurā apvienojušās divas radošās personības: koklētāja Laima Jansone un elektroniskās mūzikas pārstāvis Monsta (Uldis Cīrulis), ar singlu Visuma vizošā tumsa piesaka savu pirmo albumu Visuma vizošā tumsa, kas atvēršanas svētkus piedzīvos 16. maijā, informēja mūziķu pārstāve Inga Zālīte.

DJ Monsta un kokles simfoniskais faktors

Neparastu un aizraujošu koncertprogrammu DJ Monsta un kokles simfoniskais faktors Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) kamermūzikas ciklā šonedēļ 15. martā Lielajā ģildē piedāvā orķestra mūziķi kopā ar DJ Monsta un koklētāju Laimu Jansoni.

Laima Jansone un DJ Monsta uzstāsies Dzintaru koncertzālē

Dzintaru koncertzālē, 18. martā, plkst. 19 ciklā Dzimuši Latvijā uz latviešu tradicionālās tautas mūzikas un elektronikas sintēzes koncertu aicina koklētāja Laima Jansone un dīdžejs Monsta (Uldis Cīrulis), informēja koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide