Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 5. augusts
Osvalds, Arvils

Migranti

Lietuva sūta migrantus atpakaļ uz Baltkrieviju

Lietuvas robežsargi šonedēļ sākuši izmantot jaunu taktiku, lai novērstu nelegālo robežas šķērsotāju iekļūšanu valstī no Baltkrievijas — migrantiem, kuri tiek fiksēti pierobežā, liek doties atpakaļ. Divu diennakšu laikā šāds liktenis piemeklējis vairākus simtus cilvēku, kuri nelikumīgi centušies iekļūt Lietuvā, turklāt spēku līdz šim izmantot neesot bijis nepieciešams.

Nav pieļaujams nelegālo migrantu uzņemšanas scenārijs

Par Latvijas gatavību nelegālo migrantu plūsmai caur Baltkrieviju, obligātās vakcinācijas prasību riskiem, drošības dienestu apvienošanu, "Ādamsona lietu" un tiesu praksi pierādījumu vērtēšanā Saeimas Aizsardzības iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juri Rancānu iztaujā Agnese Margēviča.

Herisu kritizē imigrācijas problēmu dēļ

Kritikas krustugunīs pēc savas pirmās ārzemju vizītes Gvatemalā un Meksikā nonākusi ASV viceprezidente Kamala Herisa, kurai prezidents Džo Baidens uzticējis risināt nelegālās imigrācijas problēmas. Republikāņi pārmet, ka viņa nav apmeklējusi ASV un Meksikas pierobežu, kur migrantu plūsmas dēļ izveidojusies kritiska situācija. Bet demokrātu kreisā spārna pārstāvji nav apmierināti, ka Herisa stingri aicinājusi Centrālamerikas valstu iedzīvotājus nedoties uz ASV.

Lampedūzā izsēžas 2000 nelegālo imigrantu

Itālijai piederošajā Lampedūzas salā svētdien izcēlies vairāk nekā tūkstotis nelegālo imigrantu, bet naktī uz pirmdienu ieradušies vēl vairāk nekā 600, ziņo aģentūra ANSA.

Pie Kanāriju salām atrasti miruši 17 migranti

Pie Spānijai piederošajām Kanāriju salām pirmdien tika atrasta migrantu laiva ar 17 mirušiem cilvēkiem tajā, bet vēl trīs migranti tika izglābti, paziņoja Spānijas jūras glābšanas dienests.

Tunisijas piekrastē noslīcis 41 migrants

Tunisijas piekrastē nogrimstot migrantu laivai, dzīvību zaudējis vismaz 41 cilvēks, piektdien paziņoja ANO bēgļu aģentūra UNHCR un Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM).

Lielā migrantu plūsma rada problēmas Baidenam

Pēdējos mēnešos ASV pieredz migrantu pieplūdumu uz valsts dienvidu robežas. Mediji norāda, ka tajā daļēji ir vainojams Džo Baidena rīkojums, ka pieaugušo nepavadīti nepilngadīgie netiek aizraidīti, bet gan izmitināti pagaidu uzturēšanās centros, kas, kā liecina šonedēļ izplatītie attēli, nenodrošina nepieciešamos higiēnas standartus un distancēšanās iespējas.

Grieķija aicina Turciju uzņemt atpakaļ 1450 migrantus

Grieķijas migrācijas ministrs Notis Mitaraki aicinājis Turciju uzņemt atpakaļ 1450 nelegālos imigrantus, demonstrējot vēlmi sadarboties ar Eiropas Savienību (ES) saskaņā ar 2016.gadā noslēgto vienošanos par migrācijas plūsmas ierobežošanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide