Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -11 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Pasākumi

Svētku norises drīkstēs organizēt, neveicinot nekontrolētu pulcēšanos

Valdība šodien, veicot izmaiņas normatīvajā regulējumā, atļāva valsts un pašvaldību iestādēm īstenot tikai tādas svētku aktivitātes, kas neveicina cilvēku nekontrolētu pulcēšanos vai epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas pārstāve Dace Vizule.

Epidemiologi ir skeptiski, ka tuvākajā laikā teātri varētu vērt durvis

''Es vakar biju teātrī uz lielisku izrādi,'' stāsta viena kundze otrai, kura savukārt atbild: ''Bet es vakar filharmonijā baudīju simfoniskās mūzikas koncertu.'' Abas, apmainījušās kultūras iespaidiem, vēl tikai piebilst, cik viegli bijis divpadsmit stundu laikā pirms pasākuma veikt bezmaksas Covid-19 testu. Vienīgais, bijis jāatceras, ka līdztekus ieejas biļetei nepieciešama ID karte un negatīvs tests.

Par spīti krīzei, pasākumu organizēšana turpinās

Pasākumu rīkošanas jomu Covid-19 krīze ir skārusi ļoti smagi. Tomēr tūrisma ekspertu sniegtā informācija liecina, ka dažādi pasākumi šoruden jau notiek, kā arī tiek plānoti nākotnē.

Māksla ātri kļūt par savējo

''Pasākumu vadītājs ir kā pelēkais kardināls – pozitīvā nozīmē. Godkārei mazliet jābūt, bet slava nav pašmērķis. Varētu šķist, ka šis arods ir viena vienīga ballīte, bet tas ir darbs, uz kuru nedodas izklaidēties. Manuprāt, pasākumus var vadīt, ja tas ir hobijs un sirdslieta,'' uzskata Zigmunds Freibergs, zīmola Jautrie pasākumi vadītājs.

Pasākumu rīkotāji vēlas skaidru valdības nostāju

Vasara būs, bet festivālu visdrīzāk nebūs, – tā pirmdien preses konferencē izteicās veselības ministre Ilze Viņķele (A/P). Tomēr nedz no Veselības, nedz Kultūras ministrijas nav saņemti skaidri signāli, līdz kuram laikam publisko pasākumu ierobežojumi var palikt spēkā. Atšķirībā no dažām valstīm, kur jau oficiāli paziņots, ka jebkādi masu pasākumi nenotiks līdz 31. augustam, Latvijā par nākotni tiek runāts pieņēmuma formā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide