Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Teātris

Liesmojoša tumsa un vārds

Valmieras teātra jaunajā 2021./2022. gada sezonā ieplānotas deviņas pirmizrādes, kuru vidū būs gan latviešu oriģināldramaturģijas, gan arī klasikas iestudējumi. To izvēle balstīta, meklējot plašākas iespējas talantu atklāsmei desmit jaunajiem teātra aktieriem, kuri no šīs sezonas Valmierā uzsāk pilnvērtīgu darbu, laikrakstu Diena informēja Valmieras teātra pārstāve Marta Cekule.

Izglābtā sezona bez peļķes

Runājot par šo sezonu, gribu lietot darbības vārdu "izglābt" – saka Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins. Sēžot Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā, viņš izskatās noguris no visiem satricinājumiem un skarbajiem lēmumiem, kurus nācies pieņemt šajā sajauktajā laikā. "Šis vārds būtu pielietojams visās situācijās, gan runājot par šo sezonu, gan laiku. Gribam izglābties no kovida. No apjukuma, kas saistīts ar cilvēkiem, kas grib vakcinēties un kas – negrib. Ir daudzi uzdevumi, ar kuriem jātiek galā – gan tie, kas saistīti ar kovidu, gan – finanšu sadalījumu," turpina Laukšteins.

Labticība vai aizdomīgums?

Pieminot Regīnas Ezeras 90 gadu jubileju, Dailes teātrī dramatizētā un iestudētā izrāde Zemdegas Dmitrija Petrenko režijā pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada novembrī. Taču radošā komanda to paguva parādīt tikai saviem kolēģiem, spēlējot gandrīz tukšā Lielajā zālē.

Gribam iet klātienes teātra ceļu

"Pirmkārt, gribu mūs visus apsveikt ar olimpisko medaļu! Esmu patiešām lepns, ka šie čaļi no nekā, ja tā drīkst teikt, ir tikuši līdz pašai, pašai augšai. Tas man liek daudz ko pārdomāt, ko var izdarīt ar milzīgu darbu un gribasspēku," – vakar, 29. jūlijā, Latvijas Nacionālā teātra 103. sezonas atklāšanas preses konferencē sacīja teātra direktors Jānis Vimba.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide