Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Apskaudiet sevi

SestDiena pirms 20 gadiem rakstīja...

Skaudības tēmai bija veltīta 1993. gada 30. oktobra SestDienas rubrika Atpūta, un tajā cita starpā tika intervēta Jaunā Rīgas teātra aktrise Raimonda Vazdika, kura atzinās, ka viņā skaudības neesot. "Tāpat kā es nevienam nevēlu ļaunu, pat ja tie ir cilvēki, kurus es nemīlu vai arī necienu. Cilvēkiem neienāk prātā, ka tos impulsus, kas rada viņos tādas jūtas kā skaudība, nenovīdība, var novirzīt sevī, lai radītu vēlmi darboties un sasniegt to, kā tev nav. Materiālā plāksnē skatoties: ja es redzu pa ielu ejam meitenes, kas ir labi apģērbtas, labi paēdušas, apmierinātas ar sevi, es nedomāju: "Ak, jūs, cūkas tādas, kāpēc jums tas viss ir?" Es domāju: "Vazdika, kāpēc tev nav tādi zābaki? Tu nevari kaut ko izdomāt, lai tev būtu?" (..) Daudziem varbūt, no malas skatoties, liekas, ka esmu harmoniska. Īstenībā man nepatīk žēloties – ne sev, ne citiem. Es uzskatu, ka nav pieklājīgi citus apgrūtināt ar savām problēmām. (..) Kad es braucu mājās, parasti stacijā nopērku vienu belašu, jo nevaru sagaidīt, kad tikšu mājās. Un tā es sēžu aukstā vilcienā, ēdu belašu un domāju – vai tiešām tā man būs jāpavada visa sava dzīve?"

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Zaļais dvēseļu dārzs

Šogad savu atdzimšanu piedzīvos vēl viena no Rīgas Lielo kapu kapličām, bet rindā gaida jau nākamās.

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata