Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Piektdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

Mūrīša sajūta ekrānā

SestDiena pirms 30 gadiem rakstīja...

Viens no skatītākajiem LTV raidījumiem 1988.–2003. gadā bija Dainas Bruņinieces veidotie stāsti par lauku cilvēkiem Savai zemītei. 1994. gada 18. jūnija SestDiena Bruņinieci intervēja. "Man vienmēr ir gribējies uz ekrāna radīt tādu mūrīša sajūtu… lai plūst siltums, gribējās būt mājās, kurās visiem ir tīkami," atklāja populārā žurnāliste. "Tolaik šajās lauku aktualitātēs un citās programmās rādītie cilvēki dzīvē nemaz nebija tādi kā uz ekrāna. Visas tās pirmrindnieces un vimpeļu saņēmēji patiesībā dzīvoja citādāku dzīvi, bija sarežģītāki, taču es nevarēju sākt ar viņiem sirsnīgas sarunas par dzīvi un likteņiem, jo tad nāca Sibīrija, leģions vai kas cits, un viss… Kad sākās jaunais cerību laiks, tas it īpaši laukos bija brīnišķīgs. Visi bija tik apņēmīgi. Tagad daudziem rokas nolaidušās…" Bruņinieces saprašanās formula ar lauku cilvēkiem bija vienkārša: "Sevi neesmu uzskatījusi gudrāku par tiem, pie kuriem braucu. Redzu, kā laukos strādā, un saprotu, ka salīdzinājumā ar viņiem es esmu gandrīz vai brīvdienās…" Un: "Ir pagājis pietiekami ilgs laiks, lai redzētu, kurš ir saimnieks un kurš nevar tāds būt. Zemei nepietiek tikai ar skaistām idejām un vēlēšanos…"

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Pēc svētkiem

Kas īsti notiek melnajos caurumos? Par to domāju, negribīgi atgriežoties no svētkiem galvaspilsētā. Pa ceļam kā ļaunu vēstošas zīmes stāvēja vairāki avarējuši auto, un nez kāpēc uzreiz atgriezās saj...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata