Paziņojums par arestu nāca dienu pēc tam, kad prezidents tika hospitalizēts nopratināšanā pārciestas sirdstriekas dēļ. Daudzi norādījuši, ka tā varētu būt tikai izlikšanās, mēģinot izvairīties no nopratināšanas. Taču 82 gadus vecā H. Mubaraka veselības stāvoklis esot pietiekami stabils, lai turpinātu nopratināšanu slimnīcā. Sagaidāms, ka tur viņš pavadīs noteikto 15 dienu aizturēšanas periodu.
Apsūdzības korupcijā un varas ļaunprātīgā izmantošanā izvirzītas lielākajai daļai H. Mubaraka režīma augstāko amatpersonu, taču šāda veida izmeklēšana pret arābu valsts līderi, kas gāzts bez ārvalstu spēku palīdzības, mūsdienās ir kas nepieredzēts, raksta AP.
Kairas cietumā, kur atrodas citi gāztie varasvīri un pazīstamākie valsts politieslodzītie, uz 15 dienu aizturēšanas periodu nogādāti arī H. Mubaraka dēli, informē BBC. G. Mubarakam pirms sacelšanās paredzēja nākamā prezidenta godu. Brāļus vaino vardarbīgas protestētāju apspiešanas organizēšanā. Janvāra un februāra nemieros dzīvību zaudējuši ap 800 cilvēku. Ziņas par vadoņa dēlu aizturēšanu izraisījušas gaviles ēģiptiešu vidū, kas skandējuši: «15 dienas!» un «Dievs ir varens!».
Tomēr pēc prezidenta atkāpšanās šā gada februārī neapmierinātība iedzīvotāju vidū nav rimusi. Desmitiem tūkstošu iedzīvotāju piektdienās aizvien pulcējas par sacelšanās simbolu kļuvušajā Tahrīra laukumā galvaspilsētā Kairā, pieprasot H. Mubaraka tiesāšanu.
Pagājušās nedēļas demonstrācija izvērsās asās sadursmēs starp tās dalībniekiem un likumsargiem. Saņemtas ziņas par vienu bojāgājušo un dučiem ievainoto. Tas vēl vairāk saasinājis attiecības starp iedzīvotājiem un valsts pagaidu varu, kas saņēmusi kritiku par vilcināšanos sodīt režīma darboņus un mēģinājumiem aizsargāt H. Mubaraku no soda.
Tomēr pagājušajā svētdienā H. Mubarakam un viņa dēliem tika izsūtītas pavēstes par izmeklēšanas procesa sākšanu. Pēc tam tika pārraidīta H. Mubaraka uzruna televīzijā, kurā viņš noliedza izvirzītās apsūdzības.