Šobrīd MK noteikumi nosaka, ka augstākās izglītības studiju programmas un to virzienus apstiprina, pamatojoties uz šī projekta rezultātiem, bet ministrs rosina vārdu «pamatojoties» mainīt uz «ņemt vērā», lai akreditācijas process nebūtu pilnībā atkarīgs no AIP programmu izvērtējuma. Ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Reinis Tukišs Dienai norādīja, ka grozījumu nepieciešamība ir rūpīgi jāizvērtē, tāpēc šo jautājumu šodien vērtēs valdības sēdē. Viņš arī pastāstīja, ka grozījumu nepieciešamību ietekmēs tas, cik nozīmīgas problēmas tiks atklātas dienesta pārbaudes laikā AIP izvērtējumā, kā arī Vācijas Augstākās izglītības akreditācijas aģentūras ASIIN atzinums par sagatavotajiem ekspertu ziņojumiem un to atbilstību starptautiskām vadlīnijām.
Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis Dienai atklāja, ka šobrīd ir aktīvi jāstrādā, lai tiktu pildīti līdz šim pieņemtie lēmumi un akreditācijas process notiktu laikus, nevis jāveic grozījumi noteikumos. Tāpat arī Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš pastāstīja, ka AIP studiju programmu izvērtēšanas projekta rezultātiem ir daudz trūkumu - gan metodiska, gan tehniska rakstura, taču studiju virzienu izvērtējumam jānotiek noteiktos termiņos, lai netraucētu programmu realizāciju. Līdzīgi arī Latvijas Kultūras akadēmijas rektors Jānis Siliņš Dienai atzina, ka neredz loģisku izskaidrojumu šādiem grozījumiem. Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors Jānis Gardovskis norādīja, ka šā projekta ietvaros 91% no RSU studiju programmām tika novērtētas ar A līmeni, tāpēc RSU ir ieinteresēta, lai tiktu izmantots pašreiz veiktais studiju programmu vērtējums.
Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis Dienai atzina, ka šobrīd augstākās izglītības sistēmā saistībā ar akreditācijas procesu ir sākušās pilnīgas jukas, jo joprojām nav skaidrības, kā notiks akreditācijas process, vai studiju virzienu akreditācija notiks laikus un no tā necietīs studenti, kā arī šobrīd ir vairākas citas tehniskas problēmas, kuras A. Barševskis aicina augstskolu prorektoriem kopā ar ministriju risināt.
Diena jau vēstīja, ka AIP augstākās izglītības studiju programmu izvērtējums nav kvalitatīvs, jo nozīmīgi pārkāpumi konstatēti visos projekta posmos, tāpēc R. Ķīlis kā visticamāko variantu norādīja daļēju projekta rezultātu izmantošanu akreditācijas procesā. Tomēr, lai izmantotu šo variantu, nepieciešami jau minētie grozījumi MK noteikumos. Savukārt AIP priekšsēdētājs Jānis Vētra Dienai iepriekš minēja, ka vislabākais risinājums būtu ekspertu vērtējumus ņemt tādus, kādi tie ir, un stingri palika pie pārliecības, ka AIP projekta rezultāti ir ticami un līdz ar to izmantojami studiju programmu un studiju virzienu akreditācijā.