Telekanāls Al Jazeera, kurš institūtam nodeva no J. Arafāta sievas saņemto līdera apģērbu, slaveno galvassegu un zobu birstīti, ziņoja, ka tajos konstatēts liels radioaktīvā polonija daudzums. Apakšveļā uzietajās J. Arafāta urīna pēdās konstatēti 180 milibekerelu radioaktīvās vielas, kas ir vismaz 20 reižu vairāk par to, kas nepieciešams, lai izraisītu nāvi. Palestīniešu pašpārvalde solījusi pēc sievas lūguma ekshumēt mirušo līderi, lai varētu veikt autopsiju. Tiks veidota speciāla izmeklēšanas komisija, rakstīja ziņu aģentūra Reuters.
Arī agrāk izskanējuši minējumi, ka līderis noindēts. Ārsti tā arī nespēja noteikt konkrētu diagnozi, kādēļ J. Arafātam pasliktinājās veselības stāvoklis. Šveices pētnieki uzsvēruši, ka daļa simptomu ļauj domāt par saindēšanos ar poloniju. J. Arafāts pirms dzīves beigām cieta no cirozes, cīnījās ar vemšanu un iegrima komā. Šie simptomi raksturīgi, ja saindējas ar poloniju.
Bijušā ASV prezidenta Džordža Buša runu autors apgalvojis, ka J. Arafāts miris no AIDS, ko ieguvis homoseksuālu attiecību laikā. Taču paša līdera palīgi pieļāvuši, ka revolucionārais vadonis noindēts ar citu radioaktīvo vielu - talliju. Ārsti oficiāli nolieguši, ka J. Arafāts būtu noindēts.
Ar poloniju-210 tika noindēts krievu disidents un Vladimira Putina kritiķis Aleksandrs Ļitviņenko. Šveiciešu zinātnieku ekspertīzes rezultāti iedvesuši jaunu elpu baumām, ka palestīniešu līderi varētu būt nogalinājis Izraēlas izlūkdienests Mossad.