Šīs instalācijas palīdzēs izpētīt «sacensības un nacionālisma koncepcijas», tiks skartas arī daudzas citas tēmas - olimpiskās spēles, starptautiska komercija, militāri industriāli kompleksi un pati biennāles būtība.
Trijās skulpturālajās instalācijās tiks iesaistīti ASV labākie sportisti. Darbi Body in Flight (Delta) un Body in Flight (American) iecerēti kā apgleznotas lidmašīnu biznesa klases krēslu kopijas, tās tiks veidotas no koka un kalpos par vingrošanas rīkiem - līdzsvara baļķi un zirgu, uz kuriem atlēti demonstrēs īpašu programmu. Pie paviljona tiks izvietota skulptūra Track and Field - apgāzts tanks, kura kāpurķēde «pārvērtīsies» par kardiotrenažiera celiņu, pa kuru skries godalgoti amerikāņu skrējēji.
ASV ekspozīcijas Gloria autori cer, ka šīs skulptūras, izmantojot «poētiska šoka» paņēmienu un negaidītu elementu apvienojumu, raisīs jautājumus par cilvēka ķermeņa, mākslas, militārisma, biznesa, sporta un nacionālās identitātes attiecībām. Puertoriko dzīvojošie mākslinieki - amerikāniete Dženifera Allora un kubietis Giljermo Kalsadilja - kopš 1995. gada savos darbos pēta globalizētās pasaules konfliktus. Venēcijas biennāle, kurā Latviju pārstāvēs Kristaps Ģelzis, notiks no 1. jūnija līdz 27. novembrim.