Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Ātri izlēja sasmelto

Smagā darbā izcīnīto viegli atdeva. Rīgas Dinamo hokejisti KHL čempionāta spēlē ar Novokuzņeckas Metallurg 55.minūtē panāca 2:2 izlīdzinājumu, bet pēc astoņām sekundēm atkal nokļuva zaudētāju lomā. Jaunais 2010.gads sākts ar 2:3 zaudējumu. Nākamā spēle otrdien pulksten 13 pēc Latvijas laika Novosibirskā ar Sibirj. Tiešraide LTV7.

Novokuzņeckas komandas galvenais treneris Dmitrijs Parhomenko vecā gada pēdējās dienās izšķīrās par divu pieredzējušu spēlētāju atbrīvošanu. Darbu Metallurg zaudēja aizsargs Maksims Galanovs, kurš karjeras laikā pielaikojis četru NHL klubu kreklus, un slovāku uzbrucējs Rihards Kapušs ar sešu pasaules čempionātu un divu olimpisko spēļu pieredzi. Galanovs bija kluba rezultatīvākais aizsargs (8 (1+7) punkti), taču ar sliktāko plusa/mīnusa koeficientu (-11) starp sava ampluā spēlētājiem. Kapušam bija lielākais mīnuss komandā (-15) un tikai vieni iemesti vārti 35 spēlēs. Parhomenko pēc spēles ar Rīgas Dinamo vietējiem žurnālistiem norādīja arī uz nelabvēlīgo mikroklimatu komandā, kas pēc divu pieredzējušo spēlētāju aiziešanas esot nedaudz uzlabojies.

Pret Rīgas Dinamo malā palika Latvijas izlases aizsargs Metallurg sastāvā Aleksandrs Jerofejevs. Mājinieku treneris šādu soli Jerofejevam skaidrojis ar nevēlēšanos viņu sūtīt laukumā pret savējiem. Īsti precīzi tas nav, tomēr starp Rīgas Dinamo un Latvijas izlasi lielā mērā tik tiešām arī var likt vienlīdzības zīmi.

Pirms spēles temperatūra paaugstinājās pirmās maiņas uzbrucējam Aleksandram Ņiživijam. Juliuss Šuplers ar palīgiem izlēma neriskēt. Ņiživijs spēlei netika pieteikts, tāpēc korekcijas nācās izdarīt divos uzbrucēju virknējumos.

Izšķirošie notikumi laukumā attīstījās trešajā periodā. Mājinieki ar metieniem no vārtu priekšas bija ieguvuši divu ripu pārsvaru, taču arī Ģirts Ankipāns apliecināja, ka ir bīstams vārtu priekšā. Dinamo pārsvars pēdējās 20 minūtēs pieauga, un tas bija tikai likumsakarīgi, ka Maiks Iguldens nolieca Novokuzņeckas hokejistu pretestību ar raidījumu pāri guļošajam vārtsargam Aleksandram Vjuhinam. Rezultāta tablo paguva gan noskaitīt tikai astoņas sekundes, kad Roberta Petrovicka uzbrucēju trijnieks ar aizsargiem Lī Svetu un Kristapu Sotnieku nogulēja ātru mājinieku atbildes gājienu (2:3). Vēl vienam uzrāvienam spēka pietika, bet diemžēl laika bija palicis gaužām maz - nedaudz vairāk par četrām minūtēm.

«Ļoti nopietni noskaņoju komandu jaunā gada pirmajai spēlei. Gribējām iepriecināt līdzjutējus ar uzvaru, tāpēc esmu gandarīts, ka mums tas arī izdevās,» mājinieku treneris Parhomenko pēcspēles vērtējumā priekšplānā izvirzīja psiholoģisko aspektu, to pamatojot ar ieilgušo neveiksmju sēriju. «Bijām atradinājušies uzvarēt, un šā iemesla dēļ mums ir problēmas ar iesāktā novešanu līdz laimīgām beigām.» Īpašus pateicības vārdus Parhomenko veltīja komandas vārtsargam Vjuhinam.

Rīgas Dinamo trenera Juliusa Šuplera izteiktā frāze «tiksim skaidrībā» norāda uz iespējamām pārmaiņām sastāvā. Izbraukumā devušies arī aizsargi Jēkabs Rēdlihs un Oļegs Sorokins. Gan jau vismaz viens no viņiem spēlēs otrdien Novosibirskā ar Sibirj.

Rietumu konferencē sasparojušies rīdzinieku konkurenti. Ņižņijnovgorodas Torpedo savā laukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār pagājušās sezonas Gagarina kausa izcīņas finālistiem Jaroslavļas Lokomotiv (5:2). Čerepovecas Severstaļ tikai pēcspēles metienu sērijā piekāpās Mitišču Atlant (1:2). Minskas Dinamo Tālo Austrumu izbraukumu iesāka ar sauso uzvaru 2:0 pār Sibirj. Pēdējās spēles iznākums neiepriecina arī tāpēc, ka Novosibirskas hokejisti pēc zaudējuma maksimāli mobilizēsies otrdienas spēlei ar Rīgas Dinamo.