Rīgā +19 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Bagatska pārbaudi neiztur

Apkaunojušs spēles pirmais puslaiks liedza VEF Rīga basketbolistiem nopietni pacīnīties par uzvaru šī gada pēdējā mājas spēlē. Tā vietā pirmdien Arēnā Rīga ar 59:82 tika atzīts Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska vadītajā Ņižņij Novgorod pārākums. Lai gan vefieši noteikti nebija šī dueļa favorīti, tik bezspēcīga komanda šosezon, šķiet, vēl nebija redzēta. «Vēlos atvainoties par komandas sniegumu. Tas bija zem mūsu līmeņa,» atzina VEF Rīga galvenais treneris Nikolajs Mazurs.

Neierasti agrā spēles sākuma dēļ daļa līdzjutēju nokavēja lielu daļu pirmā puslaika, taču diezin vai par to bija vērts pārdzīvot, jo tikai pāris pirmās minūtes laukumā bija cīņa. Pārējā laikā Ņižņij Novgorod basketbolisti burtiski pārbrauca pāri mājiniekiem. Protams, pretī stājās komanda, kas atzīstami cīnās Eiropas spēcīgākajā basketbola klubu turnīrā ULEB Eirolīgā, bet VTB Vienotajā līgā ar nu jau desmit uzvarām tikpat spēlēs ir līderis (CSKA ir vairāk punktu, jo tas aizvadījis par spēli vairāk), turklāt Ņižņij Novgorod galvenais treneris Ainars Bagatskis kā izlases treneris līdz pēdējai vīlītei pazīst katru no septiņiem VEF Rīga valstsvienības kandidātiem, ko varēja izmantot arī laukumā, taču arī pret šāda līmeņa un vēl spēcīgākām komandām arī šis vefiešu modelis ir aizvadījis krietni cienīgākas spēles. «Brīžiem, tas, protams, palīdzēja, taču kopumā jau diezgan labi zinām praktiski visus Eiropas basketbolistus. Svarīgāk, kā šo informāciju nogādāt līdz savu spēlētāju apziņai. Pārsteigumu nebija nekādu. Neļāvām ieskrieties un provocējām uz avantūrām uzbrukumu sākumā,» Bagatskis īsi ieskicēja spēles plānu.

Kā norādīja Mazurs, dažas dienas pirms spēles savainojumos iedzīvojušies trīs no VEF Rīga komandas atslēgas spēlētājiem - Jānis Timma, Džeralds Robinsons un Bamba Falls.

Viesi spēli sāka ar 0:5 izrāvienu, uz ko VEF Rīga atbildēja ar astoņiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Vēl viena ņižņijnovgorodiešu punktu sērija ļāva cerēt, ka līdzīgā manierē spēle turpināsies, taču šoreiz Vienotās līgas vicečempionu ofensīva tā īsti nemaz nebeidzās. Jau otrās ceturtdaļas sākumā viesiem bija plus 19 (11:30), bet puslaika beigās jau nepieklājīgais plus 29 (15:44). Nevarētu teikt, ka pretinieki uzbrukumā demonstrētu «zilus brīnumus», taču vefiešu nedrošība un kļūdas uzbrukumā ļāva Ņižņij Novgorod basketbolistiem ātros pretuzbrukumos saraustīt mājinieku aizsardzību un izspēlēt uzbrukumus līdz metieniem no labām pozīcijām.

Skaidrs, ka visu spēli VEF Rīga tik slikti spēlēt nevarēja, un otrajā puslaikā uz brīdi pat izdevās radīt cerību stariņu (42:57), taču Bagatskis nekavējās ar savas komandas saukšanu uz apspriedi un, salicis pareizos akcentus, neļāva iegūtajam pārsvaram izslīdēt no rokām (59:82).