S. Berluskoni atbalstītāju un pretinieku sadalījums abās parlamenta palātās ir tik līdzīgs, ka pat pieredzējuši politikas vērotāji nesteidz prognozēt balsojuma iznākumu.
Piedāvā izlīgumu
Lai aizstāvētu sevi pirms nozīmīgā balsojuma S. Berluskoni pirmdien uzrunāja parlamentāriešus, sakot, ka viņa atlaišana var iedragāt Itālijas stabilitāti laikā, kad tā cīnās ar ekonomisko krīzi. «Ir neprāts ierosināt krīzi bez redzamiem risinājumiem,» viņa teikto citē Reuters.
Itālijas premjers arī piedāvāja vienošanos opozīcijā esošajām labējām partijām. «Es vēlos atjaunot visu to mēreno spēku savienību, kas bija mūsu politiskās līdzdalības sākums,» sacīja S. Berluskoni. Šis piedāvājums attiecas uz partiju Centra savienība un S. Berluskoni bijušā sabiedrotā Džanfranko Fini veidoto partiju Itālijas nākotne un brīvība.
Valstī politiskā nestabilitāte sākās jūlijā, kad Pārstāvju palātas jeb parlamenta apakšpalātas spīkers D. Fini un vēl aptuveni 30 parlamentāriešu paziņoja par aiziešanu no valdošās partijas Il Popolo Della Liberta (PDL). Šķelšanos izraisīja ilgstošās domstarpības starp 74 gadus veco S. Berluskoni un 58 gadus veco D. Fini.Tieši tādēļ PDL un pret imigrantiem noskaņotās partijas Ziemeļu līga veidotā koalīcija ir zaudējusi pārliecinošo vairākumu apakšpalātā.
Vāc atbalstu
Uzticības balsojumu apakšpalātā ierosināja D. Fini pārstāvētais spēks, kuram nav pieņemama S. Berluskoni saistība ar korupcijas un seksa skandāliem, tas arī uzskata, ka valdība nedara pietiekami, lai valsts straujāk atkoptos no krīzes. Savukārt pati valdība ierosināja balsojumu augšpalātā jeb Senātā, kur tai ir vairākums.
Lai izvairītos no valdības gāšanas un ārkārtas vēlēšanu nepieciešamības, PDL pēdējās dienās ir centusies pārliecināt pret premjeru noskaņotos Pārstāvju palātas locekļus, bet pats S. Berluskoni vairākām opozīcijā esošajām labējām partijām piedāvājis vietu valdībā apmaiņā pret atbalstu viņam. Tiek pārbaudītas baumas, ka dažiem deputātiem solīta samaksa par «pozitīvu» balsojumu, vēsta BBC.
Viss liecina, ka pārliecināšanas darbs ir devis augļus, jo tiek lēsts, ka S. Berluskoni varētu atbalstīt 314 deputātu, bet pret balsotu 313.
Paliekot amatā, S. Berluskoni ir tik mazs atbalsts, ka viņam diez vai izdotos noturēt pašreizējo valdību līdz 2013. gadam, kad paredzētas nākamās parlamenta vēlēšanas, uzskata politologi.
Ja parlamenta vairākums nobalso pret S. Berluskoni, tad odiozajam politiķim būs jāatstāj iesildītais krēsls.