Kamēr Labklājības ministrija raksta ģimeņu atbalsta rīcības plānu, Latvijā vietu bērnudārzā gaida 40 000 bērnu. Demogrāfisko situāciju Latvijā var uzlabot tikai valdības kopīga rīcība, kopīga politika, kas apvieno ekonomiskus, sociālus un politiskus risinājumus. Pat labāko nodomu vadīti, atsevišķu ministriju pūliņi neko daudz nedos. Ja Labklājības ministrijas prioritāšu īstenošana sekmēs tūkstoš bērniņu nākšanu pasaulē, bet kopējā ekonomiskā stāvokļa dēļ desmit tūkstošu ģimeņu pametīs Latviju, nekāda demogrāfiskās situācijas risinājuma nebūs.
Ne jau šis plāns būs dzinulis dzemdēt, Dienai teic aptaujātās māmiņas. Tomēr tas nenozīmē, ka valsts plāni par ģimeņu atbalstu nav vajadzīgi. Tie pat ļoti ir vajadzīgi. Savulaik valsts attieksmes maiņa, kad sāka maksāt normālas māmiņu algas, kad tika paaugstināts algu līmenis valstī, iespaidoja demogrāfisko situāciju. To nenoliegs neviens demogrāfs, ka divtūkstošajos gados līdz pat pasaules krīzei, kas skāra Latviju, bija pozitīva demogrāfijas tendence arī tāpēc, ka to ietekmēja mērķtiecīgi valsts pasākumi.
Pat šajos spiedīgajos gados ir jāatrod Labklājības ministrijas rīcības plāna projekta īstenošanai nepieciešamā nauda. Uz Portugāles ar daudz izdevīgākiem noteikumiem aizņemto daudzu desmitu miljardu fona Latvijas valdības veikums sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem kļūst aizvien apšaubāmāks. Ir lietas, par kurām Latvijai ir jācīnās.