Pat kaijām ķirškrāsas knābīši...
Man pašai bija privatizēts dzīvoklis, kuru mēģināju pārdot, bet neizdevās. To gandrīz pat izkrāpa. Bet paralēli visu laiku (apmēram divus gadus) skatījos internetā kādu dzīvokli rajona pilsētās. Datoru toreiz lietoju bibliotēkās (tagad tur pensionārus taču par velti apmāca datoru lietot). Ievēroju, ka arī laukos piedāvā vienu un to pašu, no sava dzīvokļa (man jau bija tikai divistabu hruščovka) nevarēju tikt vaļā. Bet tad kļuvu drošāka, sāku tēmēt uz mājiņu. Noskatīju mājiņu, kuru īpašnieki divus gadus nesekmīgi tirgoja, un izgāja jau uz maiņu, tā arī samainījām. Jāsaka gan, manam dzīvoklim kadastrālā vērtība bija lielāka, bet sapratu, ka viņi nevarēs segt starpību un kapā mantu līdzi nepaņemsi, nebiju sīkumaina.†
Tā arī citi pensionāri var skatīties, kurš tirgo jau ilgāku laiku, un piedāvāt maiņu. Koordinātas vajag pierakstīt un vēlāk painteresēties atkal. Var arī palūgt kādu, kas prot ielikt sludinājumu, lai ieliek vēlamajā rajonā. Likumi gan bieži mainās, tāpēc vajag kādu palīgu darījuma kārtošanā, var arī tā kārtīgi ar notāru izrunāties.
Maiņa gan droši vien nenotiks Rīgas rajonā vai Siguldā, bet Latvija taču ir tik skaista! Pati samainījos uz Stāmerienu - cik skaista vieta, kāda aura! Bieži aizbraucu uz Alūksni. Tur tantiņas staigā elegantās cepurītēs, smaidīgas. Un pati Alūksne! Tur pat kaijām ķiršu krāsas kājas un knābīši, barona līnija...
Tad vēl man ļoti patīk Krāslava. Tur vēl mūsu neiznīcinātā Daugava. Kad skatās pāri un redz tos zilos mežus, kā kādreiz barons tos redzēja no Cesvaines pils torņa, pat vēl labāk. Un mājiņas arī tur simpātiskas. Tikai tur vairāk runā krieviski. Bet tur ir ļoti laba katoļu baznīca, kādreiz konkurēja ar Aglonu. Varbūt kāds pensionārs vēlas dvēseli sakārtot, kas arī nav mazsvarīgi. Un kur nu vēl Kurzeme ar Abavas senleju! Jā, Latvija ir ļoti skaista!
Tatjana, pensionāre Stāmerienā
Pietrūkst zināšanu par savvaļas augiem
Vairākus gadus klausījāmies Ilzes Jansones raidījumus gan pa radio, gan Zemgales TV - Daba dziedē, daba baro. Bet nu Zemgales TV ir slēgta un mums šo zināšanu ļoti pietrūkst. Gribētos saņemt padomus par savvaļas augiem uzturā, ne tikai dziedniecībā vien.
Mūsu senči ikdienas uzturā ik dienu lietoja vairāk nekā 100 savvaļas augu un nezināja, kas ir kaulu deformācijas, osteohondroze, osteoporoze. Labprāt gribētu uzzināt par ēdamajiem savvaļas augiem, kurus varam ņemt par baltu velti - šajā krīzes periodā tas ir tik svarīgi! Un tas viss bija domāts vecajiem cilvēkiem gan iztikšanai, gan veselības atgūšanai un uzturēšanai. Pateicoties šīm zināšanām, esam daudz veselīgāki, un mācām šīs gudrības mazbērniem, lai no mums ir kāds labums.
Laura Legzdiņa Līvbērzes pagastā