Centru uzdevums ir veidot sabiedrības izpratni par to, kādas dabas vērtības ir apskatāmas konkrētajā vietā, kāpēc tās būtu jāsargā un kā to vislabāk izdarīt, pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Sintija Kordule. Pašlaik Latvijā darbojas pieci DIC - Salacgrīvā (nosaukums Ziemeļvidzeme), Ķemeros (Meža māja), Kocēnu novada Vecupītēs (Vecupītes) un Līgatnē (Meža skola Pauguri). Vēl ir iecere veidot DIC Slīterē, lai tie aptvertu visu Latvijas teritoriju.
CENTRS DABAS IZGLĪTĪBAI
GADA vērtīgākais ATRADUMS
Par visvērtīgāko botānisko atradumu šogad atzīta Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītā auga pazvila retēja konstatēšana Daugavpilī. Par to Daugavpils Universitātes docentam Pēterim Evartam Bunderam piešķirta Latvijas Botāniķu biedrības ceļojošā balva Gada atradums. Botāniķis pastāstīja, ka šis augs līdz šim konstatēts tikai vienā vietā Latvijā - Engurē. Tas ir ložņājošs rožu dzimtas lakst-augs, kas zied ar dzelteniem ziediem. Augu izdevies atrast, veicot Daugavpils pilsētas floras kartēšanu.
GATAVOSIM DĀVANAS
Svētku dāvanas un rotas nav jāmeklē tikai veikalā, tās iespējams radīt pašiem - lai rastu iedvesmu Ziemassvētku rotājumu gatavošanai, nedēļas nogalēs var apmeklēt Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, kur notiek to veidošanas paraugdemonstrējumi. Sestdien radošajā darbnīcā ES mājā, iepriekš piesakoties, vecāki kopā ar bērniem var pašu rokām izgatavot dāvanas un eglīšu rotājumus Ziemassvētkos ģimenei un draugiem.