«Kapitālisma sistēmā liela loma ir cilvēka alkatībai un morāles trūkumam. Pirms dažiem gadiem mēs sākām iegrimt šajā alkatībā, neskatoties uz to, ka nebijām nopelnījuši tos līdzekļus, ko varēja viegli iegūt. Tagad mums nepieciešama pašcieņa un gūtās mācības izmantošana. Jāsāk katram pašam ar sevi - tas ir veids, kā cīnīties pret krīzi,» viņai piekrita filozofe Maija Kūle.
Gulbenes iedzīvotāji sarunās ar R. Dimantu, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla priekšsēdētāju I. Ielīti, filozofiem M. Kūli un Igoru Šuvajevu piekrita: svarīgs krīzes iemesls bija nepelnīta līdzekļu šķērdēšana arī ģimenēs, informē EK pārstāvniecības sabiedrisko attiecību konsultante Lauma Ozoliņa.
I. Ielīte pauda uzskatu, ka valsts vara ir jāsadala līdzvērtīgi starp sievietēm un vīriešiem. Lai pieņemtie lēmumi nestu labumu ilgtermiņā, indivīdiem turklāt ir jārod vienprātība ar valsts varu.
«Piekrītu, ka cilvēkam ir jāsakopo savi spēki, lai cīnītos pret krīzi, bet šobrīd daudzus lēmumus cilvēks viens pats nevar pieņemt zināšanu trūkuma dēļ. Daudzus gala iznākumus valsts lēmumiem nevar paredzēt, kaut vai apkures cenu sadārdzināšanos.»
Krīze ir bijusi mūsu iepriekšējās rīcībās, un tā vēl ir mūsu galvā, secināja eksperti. Bezjēdzīgai cīņai ir maz jēgas, vairāk jādomā, kā radīt ko jaunu, konstruktīvu.
«Savā darbā esmu ievērojusi, ka latvieši māk cits citam palīdzēt. Tie iedzīvotāji, kurus krīze nav tik smagi skārusi, ir gatavi dalīties un sniegt palīdzību citiem, kurus krīze skārusi smagāk. Tas parāda, ka krīze ir pārvarama ar sabiedrības līdzdalību,» uzskata portāla vadītāja R. Dimanta.