89 miljonus latu plānots gūt, samazinot izdevumus valsts sektorā;
158 miljoni latu iecerēti ieņēmumu daļā, no kā vislielāko daļu paredzēts gūt no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmju celšanas;
45 miljoni latu plānoti, iemaksu likmi pensiju 2. līmenī saglabājot tādā pašā apmērā kā šogad - 2%. Šo likmi nākamgad iepriekš bija paredzēts paaugstināt līdz 4%.
Pirms vēlēšanām tika solīts, ka lielāko daļu no konsolidācijas nodrošinās tēriņu griešana, mazāko - nodokļu ieņēmumi. Lielākā varas partija Vienotība minēja konkrētu proporciju - izdevumu mazināšana dos 2/3, nodokļu ieņēmumi - 1/3. Taču budžeta projektā izdevumu mazināšana nodrošinās 1/3, lielāko daļu konsolidācijas gūstot no nodokļiem.
Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pamatlikme pieaugs no 21% līdz 22%, bet pazeminātā PVN likme - no 10% līdz 12%. Elektroenerģijai piemēros pamatlikmi, ne pazemināto, kā tas bija līdz šim.
Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme pazemināsies no 26% līdz 25%. Tiks celts vispārējais ar IIN neapliekamais minimums (NM) no pašreizējiem 35 līdz 45 latiem, bet NM par apgādībā esošu personu tiks paaugstināts no pašreizējiem 63 latiem līdz 70 latiem.
Sociālais nodoklis palielināsies no pašreizējiem 33,09% līdz 35,09%, pieaugot darba ņemēja daļai.
Minimālā alga palielināsies no pašreizējiem 180 līdz 200 latiem mēnesī.
Nekustamā īpašuma nodokļa likme dzīvojamajām platībām dubultosies. Tagad tā ir 0,1%- 0,3%, plānota 0,2% - 0,6% atkarībā no kadastrālās vērtības.