Neputns, 2011
Aleksandrs Zapoļs ir veicis aizraujošu pētījumu, apkopojot latviešu dzejnieku darbus, kas sarakstīti krievu valodā. Antoloģijā, kas sākas ar Ernsta Glika dzeju, apkopoti 43 autoru darbi. Apjomīgais un literatūras mazpētītās problēmas iztirzājošais autora ievadteksts, arī paskaidrojumi un autoru biogrāfijas grāmatā ir latviešu un krievu valodā. «Cik man zināms, šim krājumam nav analoga,» tā - Stenforda universitātes profesors L. Fleišmans.
Margarita Perveņecka. Gaetāno Krematoss
Dienas Grāmata, 2011
Gaetāno Krematoss ir dramaturģes, scenāristes un prozaiķes Margaritas Perveņeckas pirmais romāns. Literatūrkritiķis Rimants Ceplis: «Valodas precizitāte liks apstāties un domāt. Arī smaidīt par paradoksiem un priecāties par notikumu palēninājumā fiksēto nianšu skaistumu. (..) Tomēr dzīves noslēpumi paliek neatminēti, jo nozīmes veidojas kaleidoskopa krāsaino stikliņu spoguļu sistēmas simetrisko ornamentu variācijās.»
Māra Cielēna. Deguns debesīs
Lietusdārzs, 2011
Māras Cielēnas pasaku grāmatā Deguns debesīs ar elegantām Ievas Maurītes ilustrācijām iekļautas septiņas pasakas, kurām piemīt autores darbiem raksturīgā ikdienas pasaules brīnumainības gaisotne un vienlaikus jaunas iezīmes - vairāk humora un ironijas nekā iepriekš. Ļoti konkrēti, līdz vissīkākajai detaļai raksturoti tēli − sniegpārsliņa Silva, Vecais akmens, Sniegavīrs Tālivaldis un citi - rosina domāt par visaptverošiem un dziļiem jautājumiem.
Džailzs Brendrets. Oskars Vailds un slepkavības sveču gaismā
Zvaigzne ABC, 2011
Britu rakstnieks Džailzs Brendrets ir ļāvis vaļu fantāzijai, par detektīvromāna galveno varoni izvēloties Oskaru Vaildu - vienu no sava laika spožākajiem prātiem un sensācijām. Vailds atrod nogalinātu zēnu un sāk izmeklēšanu. Romāns ieved lasītāju kolorītajā un baisajā 19. gadsimta Londonā un ļauj baudīt Vailda izsmalcināto humoru un ironiju. No angļu val. tulkojusi Daina Ozoliņa.
Dzintars Sodums. Virtuves piezīmes
Mansards, 2011
Virtuves piezīmes izdotas par godu rakstnieka Dzintara Soduma 89. dzimšanas dienai. Tajās - trāpīgi un filozofiski izteicieni par Latviju un latviešiem, pašam par sevi, literatūru un citām tēmām. «No sievietēm nāk labsirdība, maigums, izlīdzinājums, remdinājums. Tos sniedzot, viņas ir neaizsargātas. Skarbā pasaulē viņām to īpašību pēc jācieš. Vajadzētu likumdošanu, kas viņas aizsargā,» tā - autors.