Tādējādi tiek atspēkoti līdzšinējie imigrācijas lobiju apgalvojumi, ka jauno ES iedzīvotāju masveidīgā došanās uz Apvienoto Karalisti ir sniegusi lielu labumu tās tautsaimniecībai, pirmdien raksta Lielbritānijas avīze Daily Mail, piebilstot, ka jaunais pētījums dod triecienu leiboristu valdības tā dēvētajai atvērto durvju politikai.
Pētījuma autori aprēķinājuši, ka imigrantu vilnis no astoņām jaunajām bloka zemēm Austrumeiropā Lielbritānijas ekonomikas pieaugumu piecu gadu laikā pēc ES paplašināšanas ir veicinājis nebūtiski jeb tikai par 0,38%. Vienlaikus Apvienotās Karalistes iedzīvotāju skaits ir palielinājies par 700 000 jeb vairāk nekā par 1%, radot spiedienu uz sociālo pakalpojumu un mājokļu jomu.
Avīze atgādina, ka britu leiboristu valdība pēc 2004. gada pilnībā atvēra Lielbritānijas darba tirgu strādājošajiem no jaunajām bloka zemēm, nosakot ierobežojumus vienīgi sociālajiem pabalstiem. Tomēr no svētdienas arī šie ierobežojumi ir atcelti, vairojot bažas, ka Apvienotajā Karalistē ieplūdīs jauns austrumeiropiešu pulks ar nodomu saņemt dāsnos sociālos pabalstus.
«Lai gan imigrācija var dot labumu, tā arī var saspriegot publiskos pakalpojumus, infrastruktūru un kopienas kohēziju, ja netiek pienācīgi kontrolēta,» atzīst Lielbritānijas imigrācijas ministrs Deimjans Grīns, solot, ka valdība neatkārtos agrākās kļūdas un ieviesīs pagaidu pasākumus, lai kontrolētu imigrāciju no jaunajām ES valstīm.
Lai gan 2007. gadā publiskots pētījums, kas tika veikts pēc Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas pasūtījuma, rādīja, ka imigrācijas dēļ iepriekšējā kalendārajā gadā britu ekonomika ir pieaugusi papildus par sešiem miljardiem sterliņu mārciņu (4,7 miljardi latu), jaunākā pētījuma autori aprēķinājuši, ka visos piecos gados pēc ES paplašināšanas Apvienotās Karalistes iekšzemes kopprodukts palielinājies mazāk - tikai par 4,91 miljardu sterliņu mārciņu (3,9 miljardi latu). BNS