Lielbritānijas un Francijas vadītāji tika sagaidīti ar gavilēm. Abi līderi, kuri bijuši nemiernieku galvenais starptautiskais balsts, ir ļoti iecienīti Lībijas tautas vidū. Ielas rotā grafiti uzraksti «Merci Sarkozy! (Paldies, Sarkozī!)» un «Thank you Britain! (Paldies, Lielbritānija!)», ziņo raidsabiedrība BBC. Pateicību līderiem pauda arī NPP, uzsverot to «drosmīgo nostāju» Lībijas sacelšanās laikā, kas palīdzējusi panākt pārmaiņas.
«Tas nav galā,» Tripolē uzsvēra D. Kamerons. «Mēs jums palīdzēsim atrast Kadāfi un saukt to pie atbildības.» Rietumvalstu politiķi apliecināja, ka NATO turpinās savu darbību gāztā režīma lojālistu un nemiernieku cīņu pārņemtajā valstī, kamēr vien netiks nodrošināts miers. N. Sarkozī aicināja nemierniekus nepadoties atriebības kārei, mudināja saglabāt vienotību, kā arī meklēt izlīgumu.
Francijas finanšu ministrs Fransuā Baruēns norādījis, ka vizītes mērķis nav ekonomisks. «Došanās uz Lībiju ir spēcīgs žests, vēsturisks mirklis,» viņš sacīja France-Info radio. Ministrs uzsvēris, ka līdz ekonomisku motīvu vadītām pārrunām vēl kāds laiks gaidāms, jo primārais šobrīd ir atbalstīt dumpiniekus, kas gāzuši M. Kadāfi autoritāro režīmu.
Tomēr M. Kadāfi, kurš sakās esam Lībijā, atsakās padoties. «Cīņa ir tālu no beigām, kādas pasaule var iedomāties. Mēs aizvien esam ļoti stipri, mūsu armija aizvien ir stipra, mums ir tūkstošiem tūkstošu brīvprātīgo [cīnītāju],» gāztā vadoņa M. Kadāfi runasvīra Mūsas Ibrahima teikto citē laikraksts The Daily Telegraph.
Arī NPP brīdinājusi par gaidāmiem M. Kadāfi atbalstītāju uzbrukumiem. NPP vadītājs Mustafa Abdeldželīls norādījis, ka gāztajam vadonim vēl ir nauda un resursi, lai uzbruktu pilsētām, naftas ieguves vietām un elektrostacijām. Ievērojamu apjomu zelta un naudas lojālisti jau pagājušajā nedēļā izveduši uz Nigēru.