Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Čehi izslēdz norvēģus

Pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru otrdien izcīnīja Čehijas hokejisti, kuri pirms Stokholmas grupas izšķirošās spēles ar Norvēģiju pastiprināja sastāvu ar diviem Nacionālās hokeja līgas spēlētājiem un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 7:0. Ceturtdaļfinālā viņu pretinieki būs līdz šim ne reizi nezaudējušie šveicieši, bet otrā pārī gaidāma milžu cīņa - Kanāda pret Zviedriju.

Pāris dienu ātrāk nekā pārējiem izslēgšanas turnīrs sākās Norvēģijas un Čehijas hokejistiem, jo priekšsacīkšu pēdējā kārtā komandas tikās spēlē, kuras uzvarētājs turpina dalību čempionātā, bet zaudētājs var kravāt ceļasomas mājupceļam. «Komandā valda drīzāk patīkami satraucošs, nevis nospiedošs noskaņojums,» norvēģu galvenais treneris Rojs Jonsons pirms spēles apgalvoja, ka pretendēšana uz ceturto vietu līdz pēdējai kārtai komandai jau ir labs sasniegums, turklāt ar iespēju atkārtot pēdējo divu gadu panākumu - iekļūšanu labāko astoņniekā.

Šo noskaņojumu gan krietni pabojāja Tomāšs Fleišmans, jau spēles otrajā minūtē izvirzot vadībā čehus un astotajā minūtē pārsvaru dubultojot. Abas reizes viņam piespēlēja Tomāšs Plekaņecs, kurš tikai pirms šīs izšķirošās spēles atsteidzās palīgā no aizokeāna. Arī spēles turpinājumā čehu pārākums šaubas neradīja - 7:0.

Ceturtdaļfinālā Aloisa Hadamčika padotie spēlēs pret spožu sniegumu rādošajiem šveiciešiem, kuri uzvarēja visās septiņās priekšsacīkšu spēlēs. Pēdējā no tām ar 4:1 tika sakauta nākamā gada turnīra rīkotājvalsts Baltkrievija. Otrā Stokholmas grupas ceturtdaļfinālā hokeja nācijas Kanādas komanda centīsies pirmo reizi pēdējo četru gadu laikā iekļūt labāko četriniekā. Uzdevums nebūt nav viegls, jo pretī stāsies laukuma saimnieki zviedri. Kanādieši nepārliecināja arī priekšsacīkšu noslēgumā, tikai papildlaikā pieveicot grupas pastarīti Slovēniju.

S grupa

Kanāda - Slovēnija 4:3 (pag.), Baltkrievija - Šveice 1:4, Čehija - Norvēģija 7:0; vēlu vakarā spēlēja Dānija - Zviedrija