Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Čempions turpina titula aizstāvēšanu

Pēdējā Latvijas futbola virslīgas trešā riņķa kārtā centrālā spēlē svētdien čempions Ventspils savā laukumā uzņēma pašreizējo līdervienību Daugavu. Mačā, kas varēja neoficiāli «izslēgt» ventspilniekus no cīņas par čempiona titula nosargāšanu, pēdējā sekundē uzvaru izrāva mājinieki. Pēc Simona Pauļus gūtajiem vārtiem kompensācijas laikā, daugavpiliešiem pat netika dota iespēja atsākt spēli no laukuma centra. Ventspils uzvarēja ar 1:0, pirms pēdējā riņķa atpalicību no līdera samazinot līdz nieka pieciem punktiem.

Abi virslīgas smagsvari izlašu spēļu laika pauzi varēja izmantot visai lietderīgi, jo no šiem klubiem valstsvienībās piedalījās maz futbolistu. Pirms mača daugavpiliešu treneris Ivans Tabanovs izteicās, ka šis mačs ventspilniekiem ir svarīgāks nekā viņiem, un tas bija redzams arī laukumā.

Pirmā puslaika izskaņā vislabākā iespēja radās Mamukam Gongadzem, kuram tika uzticēts izpildīt apšaubāmi piešķirtu 11 metru soda sitienu uz Ventspils vārtiem. Minētajā epizodē līnījtiesnesis norādīja uz to, ka Daugavas komandai fiksējama aizmugure, bet galvenais arbitrs norādi ignorēja un piešķīra 11 metru soda sitienu uz Maksima Uvarenko sargātajiem vārtiem. Gongadze «pendeli» sita garām vārtiem.

Otrajā puslaikā mājinieki ar veiksmīgām spēlētāju maiņām «audzēja» spiedienu uz viesu vārtiem, bet Daugava cerēja nosargāt neizšķirtu. Kad jau likās, ka interesantā spēle beigsies bez vārtu guvumiem, visu maču slikti aizvadījušais Pauļus izmantoja apjukumu Daugavas soda laukumā un bija acīgākais spēlētāju burzmā, raidot bumbu Jevgeņija Ņerugala vārtos.

Latvijas virslīgas 27. kārta
Skonto - Jelgava 2:0 (Siņeļņikovs (11 m) 17., Labuks 48.), Liepājas metalurgs - Metta/Latvijas Universitāte 4:1 (Soloņicins 36., (11 m) 55., Karlsons 56., Savaļnieks 68. - Rožkovskis 20.), Spartaks - Jūrmala 4:2 (Tvumasi 51., 67., Jemeļins 59., Kortess 80. - Aleksejevs 5., Sputajs 45.), Gulbene - Daugava Rīga 2:1 (Takeda 47., Gluško (11 m) 63. - Korbans 90.), Ventspils - Daugava 1:0 (Pauļus 90.)

1. Līderis bez vārtiem
Liepājas metalurga uzbrucējs Vladimirs Kamešs ar savu aktivitāti spēlē pret Metta/LU deva vaļu partneriem
2. Pieredze uz soliņa
Pirmo spēli Skonto rindās pēc atgriešanās no Krievijas aizvadīja veterāns Juris Laizāns. 2:0 uzvarā pār Jelgavu viņš nāca uz maiņu.
3. Neitrāli tiesneši no Maltas
Pirmo reizi šosezon virslīgas maču apkalpoja ārzemju tiesnešu brigāde. Jūrmalas derbiju apkalpoja maltieši
4. Protestēs pret tiesāšanu Gulbenē
Daugava Rīga iesniegs protestu pret tiesneša darbībām zaudētajā 1:2 spēlē Gulbenē. Mačs bijis svarīgs cīņā par 8. vietu, kas garantē palikšanu virslīgā
5. Žigajevs atkal zirgā
Aizvadot pirmo pilno maču pēc vairāk nekā gada pārtraukuma, Ventspils pussargs Jurijs Žigajevs nelika nevienam šaubīties par to, ka viņa meistarība nav ierūsējusi