Anda Būmane
Latvijas finierī ar katru gadu vairāk ir amatu, kuros, meklējot jaunus darbiniekus, nepieciešamas angļu valodas zināšanas. Saziņa ar klientiem, piegādātājiem un meitasuzņēmumiem ārzemēs ir tikai daži piemēri, kur ikdienā bez angļu valodas neiztikt. Darba intervijā ar potenciālo kandidātu noteikti runājam par angļu valodas prasmi, ja amatam nepieciešams, lūdzam demonstrēt to praktiski.
Pozitīvi, ka jauniem cilvēkiem atšķirībā no brieduma paaudzes speciālistiem angļu valoda grūtības nesagādā.
Normunds Bergs
SAF Tehnikas valdes priekšsēdētājs
Mēs angļu valodu prasām visur, visos līmeņos. Bez valodas pie mums nevar izdzīvot. Darbiniekiem arī rīkojam kursus un mācām valodu papildus, ja rodas tāda vajadzība. Pieņemot kādu darbā, pārrunās pārbaudām valodas zināšanas, runājot angliski. Ja būs divi vienādi kandidāti un vienam būs valoda, bet otram ne, protams, ņemsim to pirmo. Un es gribu teikt, ka jāmācās ir ne tikai angļu valoda. Es domāju, ka 1. klase vēl nav agrākais, kad mācīt angļu valodu. Viens no efektīviem ceļiem būtu nedublēt filmas. Tas ir ceļš, kā Skandināvija ir panākusi, ka gandrīz visi tur saprot angliski.
Ginta Biseniece
Statoil Latvija personāla departamenta vadītāja
Statoil angļu valoda ir darba valoda, tāpēc, sākot darba gaitas mūsu uzņēmumā, tā ir ļoti būtiska. Pie mums strādā 758 darbinieki, no kuriem 150 ir biroja darbinieki un aptuveni 600 strādā degvielas uzpildes stacijās. Šiem darbiniekiem papildu testi netiek veikti - pietiek ar ierakstu CV. Bet jāsaka, ka aptuveni 80% no darbiniekiem spēj sarunāties angliski sarunvalodas līmenī, jo degvielas uzpildes stacijās iegriežas arī viesi no ārzemēm. Jauniešiem ar angļu valodu pašlaik nav problēmu, jo valodu viņi pārvalda diezgan brīvi. Savukārt 150 biroja darbiniekiem angļu valoda ir galvenā darba valoda, tāpēc darba intervijās tiek uzdoti jautājumi arī angļu valodā.