Skaitīšanā iegūto datu apkopošana, kas noslēgsies 2013. gadā, notiks pakāpeniski. 2012. gada sākumā CSP sola nākt klajā ar pirmajiem, galvenajiem rezultātiem, kas atklās Latvijas iedzīvotāju un mājokļu skaitu. «Sākumā būs galvenie dati, bet līdz 2013. gadam apkopoto informāciju lietotāji varēs saņemt dažādās tabulās, dažādos griezumos. Datus pakāpeniski publicēs, kamēr būs pieejama pilna aina,» saka P. Veģis. Ilgais laika posms, kas vajadzīgs datu apkopošanai, esot skaidrojams ar dažādajām detalizācijas pakāpēm.
«Eksotiskas pozīcijas prasīs vairāk laika, visu uzreiz nav iespējams izdarīt vienlaikus. Protams, būtu labāk, ja visus datus apkopotu ātrāk, bet ir krīze un kapacitāte ir tāda, kāda ir,» par divus gadus ilgo datu apkopošanas termiņu teic sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS vadītājs sociologs Arnis Kaktiņš. «Ja vēlies savākt kvalitatīvu informāciju, tad to nevar izdarīt par rubli piecdesmit,» saka A. Kaktiņš, atgādinādams vēsturisko situāciju ar šogad notiekošo tautas skaitīšanu, no kuras taupības nolūkos valdība sākotnēji gribēja atteikties.
Šogad iegūtie dati būs derīgi turpmākai sociālās ekonomikas plānošanai pašvaldību, valsts un Eiropas Savienības līmenī, uzņēmējdarbības attīstības plānošanai, kā arī zinātniekiem dažādu pētījumu veikšanai, tautas skaitīšanas būtību skaidroja CSP. «Tas nav tā, ka saskaita datus un tad bilde ir statiska. Latvijā pastāv reģistri, kuros ir pieejami dati, bet problēma ir tāda, ka ne vienmēr tie ir pilnīgi,» norāda A. Kaktiņš. Pēc sociologa teiktā, tautas skaitīšana sniegs datus, kas šobrīd pieejamajos reģistros ir nepilnīgi un nereti nav savstarpēji savienojami.