Drošības policija (DP) gan bažas par sektas iespiešanos Latvijā pagaidām neapstiprina.
«Aģitatori lielveikalā atteicās paskaidrot, kas ir grupas dibinātājs, kur atrodas kustības centrs, tāpēc cilvēkam radās aizdomas un viņš vērsās pie mums. Kad saņēmām vēl vienu signālu par sektas klātbūtni Latvijā, izlēmām, ka sabiedrība jābrīdina un jāaicina par to ziņot, jo šī organizācija daudzviet pasaulē ir aizliegta,» klāsta V. Jolkins. Aum Shinrikyo bēdīgu slavu visā pasaulē ieguva 1995. gada pavasarī, kad tā Tokijas metro izplatīja nāvējošu nervu gāzi - zarīnu -, bojā gāja 12 cilvēku. Kopš tā laika daudzās pasaules valstīs sekta ir aizliegta un atzīta par teroristisku organizāciju, tomēr tas reliģiskās kustības darbību nav apturējis.
Jautāts, kā cilvēkam saprast, ka viņu uzrunā tieši šīs sektas pārstāvji, V. Jolkins skaidroja, ka «sākotnēji to, ka pie jums vēršas konkrēti šī sekta, saprast ir ļoti grūti, jo tai ir apmēram 20 apmācības pakāpju, un pirmajās tā ne ar ko īpašu neatšķiras no citām mūsdienās tik populārajām ezoteriskajām kopienām. Viņi mēdz stādīties priekšā kā budisma strāvojuma pārstāvji, bet uz jautājumu, kuram no pieciem galvenajiem budisma atzariem pieslienas, atbildēt nespēs. Var tikt ekspluatēta arī joga, centieni radīt noslēpumainības sajūtu ar tādiem izteikumiem kā «jūs vēl šīm zināšanām neesat gatavs». Visvieglāk viņus būtu atpazīt, uzdodot tiešus un konkrētus jautājumus - kas kustību dibinājis, kurās valstīs tā darbojas, vai tai ir bijusi kāda saskarsme ar varas iestādēm».
Tieslietu ministrijas Politikas izstrādes un reliģijas lietu nodaļas vadītāja Jekaterina Macuka Dienai norādīja, ka organizācija, kuras uzskati būtu līdzīgi Aum Shinrikyo, Latvijā nav reģistrēta un nav bijuši arī centieni to reģistrēt. Viņa arī skaidroja, ka Latvijas Satversme nosaka cilvēkiem tiesības uz reliģijas un biedrošanās brīvību, tāpēc domubiedru grupa ar līdzīgiem uzskatiem, kamēr vien tā nepārkāpj likumus, varētu pastāvēt neoficiāli. Tomēr, ja tā kaut kādā veidā pārkāptu cilvēktiesības, tas būtu jautājums, ar ko jānodarbojas likumsargiem.
DP pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa Dienu informēja, ka DP rīcībā pašlaik neesot informācijas par Aum Shinrikyo kustības sludinātāju vai piekritēju aktivitātēm Latvijā. «Savas kompetences ietvaros DP pastāvīgi veic Latvijā pastāvošo netradicionālo reliģisko organizāciju darbības monitoringu nolūkā laikus atklāt un novērst to aktivitātes, kas potenciāli var radīt apdraudējumu valsts drošības interesēm. Kopumā Latvijā ir vairāki desmiti gan oficiāli reģistrētu, gan nereģistrētu netradicionālo reliģisko organizāciju. Dažas no tām raksturojamas kā destruktīvas reliģiskas organizācijas,» skaidroja K. Apse-Krūmiņa.