«JRT ir vienīgais valstī, kas jaunajos laikos nav remontēts. Kāpēc? Acīmredzot nevienam neesam politiski izdevīgi,» intervijā laikrakstam Diena pauda JRT galvenais režisors Alvis Hermanis, atgādinot, ka teātra ēka Lāčplēša ielā nav atjaunota jau sešdesmit gadu. 2006. gadā pavīdēja pirmais cerību stars - programmā Mantojums - 2018. Kultūras infrastruktūras uzlabošanas programma 2006.-2018. gadam kā viens no atjaunojamiem kultūras objektiem tika iekļauts arī JRT, taču tika paveikti tikai pirmsprojekta sagatavošanās darbi. Par 47 174 latiem teātra ēku apsekoja, izpētīja pamatus, veica arhitektoniski māksliniecisko izpēti, kā arī citus nepieciešamos priekšdarbus, taču rekonstrukciju tā arī neuzsāka.
S. Ēlerte skaidro, ka pagaidām vairāki objekti no šīs programmas vēl nav renovēti. Taču JRT esot prioritāte. «JRT ir vienīgā Latvijas kultūras institūcija un A. Hermanis ir vienīgais Latvijas režisors, kas ir pazīstami pasaulē. Tas, ka šis teātris divdesmit gadu laikā nav savests kārtībā, ir absurdi,» pauž S. Ēlerte. Teātra rekonstrukcijas darbu aktualizēšana neesot saistīta ar pirmsvēlēšanu laiku - par to diskutēts vēl pirms referenduma par Saeimas atlaišanu izsludināšanas, tikšanās FM notikusi šā gada februārī un martā, kad arī pieņemta konceptuāla izšķiršanās par JRT atjaunošanu. «Vai lēmumu par rekonstrukcijas gaitu varēs pieņemt oktobrī, kamēr vēl strādās šī valdība, ir grūti pateikt. Ja neizdosies, esmu pārliecināta, ka nākamais kultūras ministrs sapratīs - šī teātra rekonstrukcija ir atbildība pret kultūras vidi,» saka S. Ēlerte.
Lai arī 2007. gadā izstrādātā provizoriskā būvniecības darbu tāme paredzēja, ka finansējuma apjoms varētu būt ap miljonu latu, neskaitot sagatavošanās darbus, to plānots pārskatīt. Vēl nav skaidrības arī par finansējuma modeli - darbi varētu tikt apmaksāti vai nu no valsts budžeta līdzekļiem, vai arī kādas bankas aizdevuma. VNĪ arī jāizlemj, kurā laikā rekonstrukcijas darbi notiks. Līdz šim Rīgas teātru rekonstrukcijā ieguldītas dažādas summas - Dailes teātra daļējai renovācijai pirms NATO samita 2005. gadā tika piešķirta 4 056 800 latu valsts dotācija, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra rekonstrukcijā, kas noslēdzās pērn, valsts ieguldīja 1 097 580 latu, savukārt Rīgas dome (RD) - 15,6 miljonus latu. Nacionālais teātris 2004. gadā tika atjaunots ar RD finansējumu Ls 7 789 221 apmērā.