Kuratore Velta Raudzepa sola - tiksies arī ar talanta cienītājiem. Un tādu pēc izstādes _Laika vecums_ apmeklēšanas Latvijā netrūks.
Spilgtās, brīžam pat indīgās krāsas, kas latvieša acij šķiet pagalam eksotiskas, esot dzimušas Andos. Maksimo Laura ir indiāņu izcelsmes, audzis kalnos, sakņojoties tautas tradīcijās un arodos. Audēja dēls, no bērnības saskāries ar dzijām un tradicionālām aušanas tehnikām, kas, lai arī ar laikmetīgās mākslas pieskārienu, aizvien ir mākslinieka darbu pamatā. Vēl Maksimo Laura esot dzejnieks. Pat topošo darbu koncepcijas rakstot pantmērā. Un darbos to no tiesas jūt. Latvijas dvēsele dzied, bet Peru dvēsele savu skatījumu uz pasauli izauž krāšņos rakstos. Pavisam tradicionāla M. Lauras māksla gan nav (amatnieki Peru izaužot stilizētus ģeometriskus rakstus), toties tā daiļrunīgi stāsta par Peru vēsturi un kultūru.
«Viņš pats saka - izstādē ir četras tēmas: Mūziķi un liesmas, Zivis, Džungļi un putni un Abstrakcijas,» saka kuratore Velta Raudzepa. Trīsdesmit darbu, kuros redzami gan mitoloģijas tēli - putni, augi, dzīvnieki - un to saiknes rituālā, gan mākslinieka ietekmes no XX gadsimta mākslas darbiem. «Bet viņa saknes vienalga lien laukā,» kuratore konstatē.
Izstādes dēļ Rīga uz mirkli kļūst arī par Peru mākslas saliņu. Mākslinieks ir plaši eksponēts Latīņamerikā, bet Eiropā līdz šim piedalījies tikai grupu izstādēs, izcīnot virkni godalgu. Šī ir viņa pirmā personālizstāde šajā kontinentā, tapusi pēc iepriekšējās triennāles, kurā M. Laura izcīnīja tiesības eksponēties Rīgā. «Protams, mēs sapratām, ka tas nav vienkārši, jo Peru ir mežonīgi tālu. Bet viņš ir Peru mākslas entuziasts, par savu misiju uzskata savas valsts mākslas popularizēšanu. Un vai tad mūsu cilvēki kādreiz ir ko tādu redzējuši?» jautā V. Raudzepa. Atbilde ir izstādei glaimojoša - pat ja jūs orientējaties Latīņamerikas kultūrā, pārsteigs mākslinieka unikālais rokraksts, kompozīcija, detaļu smalkums, ko pētīt un pārdomāt ilgāku laiku. Bet, ja Peru jums ir tikai vārds ģeogrāfijas atlantā, iespējams, atklāsiet sev jaunu sapni - paradīzes krāsas un rakstus ieraudzīt arī dzīvē.