Sūdzību ECT iesniedza Pakistānā savulaik aizturētais palestīnietis Abū Zubaidahs un Dubaijā arestētais saūdaarābietis Abdelrahīms el Naširi. Amerikāņi viņus vaino darbībā Al Qaeda, un viņi pašlaik atrodas ieslodzījumā ASV militārajā cietumā Gvantanamo bāzē Kubā. ASV valdība uzskata, ka Abū Zubaidahs vadījis nometni Afganistānā, kurā tika sagatavoti cilvēki, kas piedalījās 11. septembra uzbrukumos ASV. Abdelrahīms el Naširi tiek vainots līdzdalībā uzbrukumā ASV karakuģim Cole Jemenā 2000. gadā, kurā tika nogalināti 17 amerikāņu jūrnieki.
Viņi sūdzējās ECT, ka ir spīdzināti ASV rīcībā nodotajā militārajā bāzē Polijā, pie Stare Kejkutu ciema, kur Abdelrahīms el Naširi turēts sešus mēnešus, Abū Zubaidahs - deviņus. Abdelrahīms el Naširi sūdzējies ECT, ka viņš vairākkārt ir nostādīts kails ar maisu galvā un baidīts ar ieslēgtu urbi. Viņam draudēts, arī pieliekot pistoli pie galvas. Pret abiem esot izmantota arī simulētā slīcināšana.
ECT spriedumā teikts, ka Polijas valdība ir zinājusi par šo personu ievešanu, turēšanu tās teritorijā, taču nav nodrošinājusi šo personu tiesību ievērošanu. Polijai arī pārmests, ka tā atteikusies tiesai iesniegt prasīto informāciju, tā kavējot ECT darbību un pārkāpjot Eiropas Cilvēktiesību konvencijas prasības.
Saskaņā ar spriedumu Polijai jāmaksā katram sūdzības iesniedzējiem 100 tūkstošu eiro, kā arī jāsedz 30 tūkstošu eiro tiesas izdevumi Abū Zubaidaham.
Polija vienmēr oficiāli noliegusi CIP cietuma eksistenci savā teritorijā.
Šī ir pirmā reize, kad tiesa Eiropā konstatējusi CIP slepeno cietumu darbību ES valsts teritorijā. Līdzīgas sūdzības ECT ir iesniegtas arī par Rumāniju un Lietuvu. Tiesas lēmums gan nekādi neattiecas uz ASV, jo tā neatrodas tiesas jurisdikcijā.
ASV sāka izmantot slepeno cietumu programmu prezidenta Džordža V. Buša laikā, lai, apejot ASV juridiskās procedūras, operatīvi varētu pratināt Al Qaeda darboņus, kuri galvenokārt tika aizturēti ASV iebrukumā Afganistānā.