Tomēr šis lēmums nav bijis par biedu satrakotajiem kirgīzu grupējumiem, kas svētdien turpināja iebrukt uzbeku apdzīvotajos ciematos Ošas un Džalalabatas pilsētu apkaimē, lai dedzinātu mājas un nogalinātu cilvēkus. Tūkstošiem uzbeku pametuši mājas, lai glābtos no nāves. Daudzi no viņiem devušies Uzbekistānas virzienā, bet pa ceļam apšaudīti, vēsta AP. «Dievs, palīdzi mums! Viņi nogalina uzbekus kā dzīvniekus,» sacīja kāds Ošas iedzīvotājs.
250 tūkstošu iedzīvotāju lielā Oša ir nopostīta, ielās neaizvākti guļ nogalināto līķi, veikali ir izlaupīti, tādēļ pilsētā trūkst pārtikas. Kirgizstānas pagaidu prezidente Roza Otunbajeva atzinusi, ka valdība zaudējusi kontroli pār pilsētu, tādēļ tur tiks ievests karaspēks.
Viņa sestdien lūdza Krievijas militāro atbalstu vardarbības ierobežošanai, tomēr Maskava paziņoja, ka nevar iejaukties Kirgizstānas iekšējās lietās. Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs paziņoja, ka pirmdien notiks reģiona līderu apspriede, lai lemtu par palīdzības sniegšanu Kirgizstānas pagaidu valdībai. Savukārt ASV, kurām Kirgizstānas ziemeļos atrodas gaisa spēku bāze, paziņojusi, ka atbalsta «ANO un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas koordinētus centienus, lai atjaunotu mieru un kārtību».
Pagaidu valdība uzskata, ka etniskos nemierus izraisījuši aprīlī gāztā Kirgizstānas prezidenta Kurmanbeka Bakijeva atbalstītāji, kuri vēloties izjaukt 27. jūnijā paredzēto referendumu par jauno valsts konstitūciju un oktobrī iecerētās parlamenta vēlēšanas. Pēc K. Bakijeva gāšanas vairākums uzbeku pieslējušies pagaidu valdībai, bet Kirgizstānas dienvidos lielākā daļa kirgīzu atbalsta gāzto prezidentu.
K. Bakijevs, kurš, visticamāk, atrodas Baltkrievijā, svētdien noliedza, ka viņam vai viņa ģimenes locekļiem būtu kāda saistība ar vardarbīgajām sadursmēm.